Kierunek Barcelona. Transfer ogłoszony już wkrótce?

Sergio Aguero
Sergio Aguero Pressfocus

FC Barcelona w letnim oknie transferowym będzie się wzmacniać. Zdaniem Fabrizio Romano ofertę klubu z Camp Nou zaakceptuje Sergio Aguero.

Nowy etap w karierze Aguero

Gdyby zapytać kibiców Manchesteru City o legendy tego kluby, większość wskazałaby zapewne miedzy innymi Sergio Aguero. Argentyńczyk trafił na Etihad Stadium w lipcu 2011 roku. Angielski zespół zapłacił za niego Atletico Madryt 40 milinów euro. Pieniędze te zwróciły się z nadwyżką. Pobyt 32-latka w drużynie Obywateli to pasmo sukcesów oraz liczne rekordy strzeleckie. Aguero wystąpił w koszulce Obywateli 388 razy, strzelił aż 258 goli oraz zanotował 73 asysty. Z drużyną zdobył między innymi pięć tytułów mistrza Anglii. Swój pobyt na Etihad Stadium może zwieńczyć triumfem w Lidze Mistrzów. Oczywiście, jeżeli Manchester City pokona w finale Chelsea.

Kontrakt Aguero z Obywatelami wygasa z końcem czerwca tego roku. Wiadomo już, że nie zostanie przedłużony. Argentyńczyk najprawdopodobniej będzie grał w jednym zespole ze swoim rodakiem – Leo Messim. Zatrudnienie 32-latka to korzystny układ dla oby stron. Argentyńczyk otrzyma szansę występów w klasowym zespole, gdzie będzie miało możliwość strzelenia wielu goli. Tych potrzebuje Barcelona, która chce wrócić na szczyt, nie tylko w Hiszpanii. Zdaniem Fabrizio Romano Aguero otrzymał ofertę kontraktu do czerwca 2023 roku. Zawodnik zarabiałby mniej niż dziesięć milionów euro za sezon. Jego przyjście do Dumy Katalonii miałoby zostać ogłoszone po finale Ligi Mistrzów, który zaplanowano na 29 maja w Porto. W tej kwestii kluczowe jest jednak zdanie zarządu i argentyński snajper może zostać graczem Barcelony w późniejszym terminie.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 23. maja 2021 16:59.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Na temat “Kierunek Barcelona. Transfer ogłoszony już wkrótce?