Juventus rozgląda się za nowym napastnikiem. Co z przyszłością Milika?

Arkadiusz Milik nie notuje zbyt dobrego czasu w Juventusie. Stara Dama wytypowała napastnika, o którego powalczy w letnim okienku transferowym. Co dalej z Polakiem?

Arkadiusz Milik
Obserwuj nas w
fot. Nicolò Campo / Alamy Na zdjęciu: Arkadiusz Milik

Juventus zrezygnuje z Milika? Wytypował nowego napastnika

Arkadiusz Milik nie rozgrywa zbyt dobrego sezonu. Massimiliano Allegri traktuje go wyłącznie jako rezerwowego, co jest skutkiem jego bardzo przeciętnej dyspozycji. Polak rzadko popisuje się skutecznością, bowiem w Serie A zgromadził zaledwie trzy trafienia, mimo aż 26 występów. Dla 30-latka mogą to być ostatnie miesiące w Turynie.

Choć on sam zapewnia, że w Juventusie czuje się świetnie i pragnie wypełnić obowiązujący do połowy 2026 roku kontrakt, ostateczne zdanie należy do władz klubu. Sprzedaż Milika była korzystna dla sytuacji finansowej, gdyż zwolniłaby się jego pensja, którą mógłby otrzymać zawodnik w lepszej formie. 72-krotny reprezentant Polski to kandydat do opuszczenia Starej Damy już tego lata.

Co latem powinien zrobić Arkadiusz Milik?

Zostać w Juventusie 8%
Znaleźć nowy klub 92%
39+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Zostać w Juventusie
  • Znaleźć nowy klub

Niekwestionowanym numerem jeden w ataku Juventusu jest Dusan Vlahović, który ma zostać w drużynie na kolejny sezon. Matteo Moretto informuje, że turyńczycy wykazują zainteresowanie sprowadzeniem Alberta Gudmundssona. To właśnie Islandczyk mógłby zająć w kadrze miejsce Milika.

Gudmundsson rozgrywa bardzo dobry sezon, co ma odzwierciedlenie w statystykach – uzbierał bowiem 13 bramek i 3 asysty w 30 ligowych występach. Genoa za swojego napastnika oczekuje kwoty w okolicach 35 milionów euro. Na transfer 26-latka naciska w głównej mierze dyrektor sportowy Juventusu Cristiano Giuntoli.

Zobacz również: Xavi wściekły po odpadnięciu Barcelony z Ligi Mistrzów. “Powiedziałem mu, że był tragiczny”

Komentarze