Arsenal szuka wzmocnień w Bundeslidze

Florian Grillitsch
PressFocus Na zdjęciu: Florian Grillitsch

Florian Grillitsch znalazł się na liście transferowej Arsenalu Londyn. Pomocnik Hoffenheim latem może opuścić klub jako wolny zawodnik, bowiem jego kontrakt wygasa w czerwcu. Grillitsch to pomocnik, który potrafi również grać jako środkowy obrońca.

  • Grillitsch latem stanie się wolnym zawodnikiem
  • Sytuację Austriaka chce wykorzystać Arsenal, który szuka wzmocnień w środku pola
  • Grillitsch to pełnoetatowy reprezentant Austrii

Kanonierzy muszą wzmocnić środek pola

Według Daily Telegraph Arsenal będzie chciał sprowadzić Austriaka do klubu bez konieczności płacenia opłaty transferowej z uwagi na wygasający kontrakt z Hoffenheim.

Kanonierzy mają spore problemy w środku pola w tym sezonie. Thomas Partey nie ustrzegł się kontuzji, a ponadto wyjazd na Puchar Narodów Afryki sprawił się, że klub z północnego Londynu przez dłuższy czas musiał sobie radzić bez swojego kluczowego zawodnika.

Z powodu braku głębi składu na tej pozycji, gracze tacy jak Martin Odegaard musieli uzupełniać luki w środku pola. Granit Xhaka był czasami zmuszony grać na lewej obronie, co powodowało jeszcze większe problemy w drugiej linii.

Sprowadzenie Grillitscha, nawet jeśli nie zostanie zawodnikiem podstawowego składu, będzie bardzo potrzebnym ruchem na rynku transferowym. Zwłaszcza, jeśli dołączy do Arsenalu na zasadzie wolnego transferu. Austriak uzupełniłby głębie składu.

Grillitsch jest regularnym reprezentantem Austrii. Dla drużyny narodowej uzbierał już 33 występy.

Już w sobotę Arsenal gra kolejny ligowy mecz. Rywalem Kanonierów będzie Southampton. Początek spotkania o godzinie 16:00.

Zobacz również: Klub z Premier League zamierza osłabić Atletico

Komentarze