Wielki powrót do Barcelony coraz bliżej. Warunki ustalone

Dani Alves
PressFocus Na zdjęciu: Dani Alves

Dani Alves ponownie będzie występował w Barcelonie. Doświadczony Brazylijczyk ustalił już katalońskim klubem warunki kontraktu i wkrótce dołączy do zespołu prowadzonego przez Xaviego Hernandeza.

Czytaj dalej…

  • Dani Alves uzgodnił z Barceloną warunki indywidualnego kontraktu i wróci do katalońskiego klubu po ponad pięcioletniej przerwie
  • Zielone światło na sprowadzenie doświadczonego Brazylijczyka dał nowy trener zespołu Xavi Hernandez
  • Podczas ośmiu sezonów występów w Barcelonie, Dani Alves rozegrał w jej barwach niemal 400 spotkań

Barcelona porozumiała się z Danim Alvesem

W piątek o zainteresowaniu pozyskaniem 38-letniego zawodnika informował kataloński dziennik Sport. Nowy szkoleniowiec Barcelony Xavi Hernandez, który miał okazję występować z Danim Alvesem w jednym zespole, dał władzom klubu zielone światło na jego sprowadzenie.

Jak informuje Fabrizio Romano obie strony bardzo szybko doszły do porozumienia w sprawie warunków indywidualnego kontraktu. Umowa ma obowiązywać do końca obecnego sezonu, ale ma znaleźć się w niej opcja przedłużenia jej o kolejnych 12 miesięcy. Aktualnie kataloński klub czeka na oficjalne zatwierdzenie umowy przez La Liga, a następnie możemy spodziewać się oficjalnego komunikatu.

Dani Alves był zawodnikiem Barcelony przez osiem lat. Jej barwy reprezentował w latach 2008-2016. W katalońskim zespole rozegrał łącznie 391 spotkań, zdobywając 21 bramek i notując 101 asyst. Po opuszczeniu Hiszpanii występował także w Juventusie i Paris Saint-Germain, a ostatnio był piłkarzem FC Sao Paulo, z którym pożegnał się w połowie września.

Zobacz także: Xavi myśli o sprowadzeniu Saula do Barcelony

Komentarze