Dominik Szoboszlai
Dominik Szoboszlai fot. PressFocus

Dominik Szoboszlai blisko nowego klubu

Dominik Szoboszlai może jeszcze dzisiaj związać swoją przyszłość z nowym klubem, o czym poinformował Fabrizio Romano na łamach jednego z portali społecznościowych. Węgier prawdopodobnie zostanie zawodnikiem RB Lipsk. Jeśli tylko testy medyczne przebiegną zgodnie z planem, to zawodnik ma podpisać umowę z niemiecką ekipą.

Dominik Szoboszlai według medialnych doniesień od dłuższego czasu łączony był z transferem. W kontekście przyszłości młodego zawodnika wymieniano różne kluby, w tym także Bayern Monachium. Ostatecznie wszystko wskazuje na to, że piłkarz trafił pod skrzydła Juliana Nagelsmanna, czyli do ekipy z Saksonii.

O pozyskanie Szoboszlaiego zabiegały też takie kluby jak: AC Milan, Arsenal FC, czy Real Madryt. Niemniej według zwykle dobrze poinformowanego w sprawach transferowych Fabrizio Romano wybór zawodnika padł na RB Lipsk.

Dominik Szoboszlai podjął decyzję

Suma transakcji ma wynieść 25 milionów euro. Ponadto austriacki klub ma zagwarantować sobie procent od kolejnego transferu z udziałem zawodnika. 20-latek ma podpisać kontrakt do 2025 roku.

Szoboszlai w trakcie kampanii 2020/2021 wystąpił łącznie w 21 spotkaniach w szeregach teamu z Salzburga. Zdobył w nich dziewięć bramek, a ponadto dołożył dziesięć asyst.

Komentarze