Buffon pozostanie w elicie? Wielki klub zainteresowany

Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon PressFocus

Gianluigi Buffon poinformował, że wraz z końcem sezonu opuści Juventus. Portal Footmercato wyjawił, że włoskim weteranem zainteresowana jest FC Barcelona.

Ławka w Barcelonie to coś innego niż ławka w Juventusie?

Gianluigi Buffon poinformował we wtorek, że obecny sezon będzie dla niego ostatnim w barwach Juventusu. 43-latek nie sprecyzował jednak swoich planów odnośnie przyszłości.

Moja przyszłość jest jasna i klarowna. W tym roku ta piękna i długa przygoda dobiegnie definitywnego końca. Opuszczę Juve w czerwcu. Myślę, że dałem Juventusowi wszystko, co miałem. Od klubu również otrzymałem wszystko, już nic więcej nie możemy zrobić. Dotarliśmy do końca pewnego cyklu i nadszedł czas, żeby ktoś podjął tę decyzję – wyznał Buffon.

Portal Footmercato informuje, że kariera weterana w czołowych ligach wcale nie musi już dobiec końca. Podobno zatrudnieniem legendy Starej Damy zainteresowana jest Barcelona.

Rzecz jasna, Duma Katalonii nie rozpatruje Włocha w kategorii konkurencji dla Marca-Andre Ter Stegena. Niemiec w tym sezonie przedłużył swoją umowę z klubem i pomimo niewielkich wahań formy pozostaje jednym z najlepszych fachowców w Hiszpanii i na świecie. Blaugrana szuka jednak oszczędności. Zatrudnienie wolnego agenta, który prawdopodobnie zaakceptuje rolę zmiennika i niezbyt wygórowane zarobki, a przy tym gwarantującego odpowiedni poziom, wydaje się rozsądny ze strony zarządu Joana Laporty. Jednocześnie Barcelona mogłaby sprzedać dotychczasowego rezerwowego golkipera, Neto. Brazylijczyk trafił na Camp Nou dwa lata temu za cenę 26 milionów euro. W tym sezonie rozegrał łącznie jedenaście spotkań, ale gdy do zdrowia powrócił Ter Stegen, pojawił się na boisku tylko w początkowych rundach Pucharu Króla.

Komentarze