Brahim Diaz dołączył do Milanu

Brahim Diaz
Brahim Diaz fot. PressFocus

AC Milan oficjalnie poinformował, że wypożyczył na dwa sezony Brahima Diaza z Realu Madryt z opcją transferu definitywnego. Tymczasowa umowa zawodnika obowiązywać będzie końca czerwca 2023 roku.

  • AC Milan ogłosił transakcję związaną z wypożyczeniem Brahima Diaza
  • Hiszpan w szeregach Rossonerich grał już w poprzedniej kampanii
  • W ekipie Stefano Pioliego zawodnik będzie grał z numerem dziesięć po Hakanie Calhanoglu

Milan ponownie wypożyczył Brahima Diaza

AC Milan według medialnych doniesień wydał na wypożyczenie ofensywnego piłkarza za trzy miliony euro. W oficjalnym komunikacie nie ma wiadomości na temat sumy, za którą Rossoneri mogą wykupić zawodnika na stałe. Włoscy dziennikarze przekonują natomiast, że to 22 miliony euro.

Pojawiły się również doniesienia, że działacze Los Blancos zapewnili sobie możliwość odkupienia Brahima Diaza za 27 miliony euro. Zawodnik już w ostatniej kampanii reprezentował barwy Rossonerich.

Brahim Diaz w nowej kampanii w ekipie z Mediolanu będzie grał numerem dziesięć na koszulce, który w poprzednim sezonie miał Hakan Calhanoglu. Turek zdecydował się jednak na przeprowadzkę do Interu Mediolan.

“AC Milan z przyjemnością informuje o wypożyczeniu Brahima Abdelkadera Diaza z Realu Madryt na dwa lata. Kontrakt wiąże piłkarza z klubem do 30 czerwca 2023 roku” – brzmi oficjalny komunikat Rossonerich.

“Brahim, po strzeleniu siedmiu goli w 39 występach w Milanie w zeszłym sezonie, nadal będzie zawodnikiem Rossonerich, nosząc koszulkę z numerem dziesięć” – czytamy dalej.

Nową kampanię w lidze włoskiej Milan zacznie 22 sierpnia. Pierwszym rywalem nowego sezonu będzie Sampdoria. Pierwszy mecz w roli gospodarza mediolański team rozegra natomiast przeciwko Cagliari Calcio.

Czytaj więcej: Milan odrzucił ofertę PSG ws. swojego obrońcy

Komentarze