Bayern dobije targu z Barceloną? Chce dwóch zawodników Barcy

Frenkie de Jong oraz Ronald Araujo znajdują się kręgu zainteresowań Bayernu Monachium. FC Barcelona na sprzedaży tego duetu mogłaby zarobić nawet 150 milionów euro - przekonuje Matteo Moretto na łamach portalu Relevo.com.

FC Barcelona
Obserwuj nas w
Christian Bertrand / Alamy Na zdjęciu: FC Barcelona

De Jong i Araujo na celowniku Bayernu Monachium

Po zakończeniu obecnego sezonu w Barcelonie może dojść do wielkich zmian. Po pierwsze z ławki trenerskiej Dumy Katalonii ustąpi Xavi Hernandez, a co za tym idzie, zatrudniony zostanie nowy szkoleniowiec. W tym momencie nie wiadomo, jaki plan na ten zespół będzie miał następca 44-letniego Hiszpana. Niepewną sytuację na Camp Nou chciałby wykorzystać 33-krotny mistrz Niemiec – Bayern Monachium – który na swoim radarze umieścił dwie gwiazdy Barcy.

Jak poinformował Matteo Moretto z portalu “Relevo.com”, Bawarczycy są poważnie zainteresowani sprowadzeniem Frenkiego de Jonga oraz Ronalda Araujo. Blaugrana za ten duet zawodników mogłaby otrzymać nawet 150 milionów euro. Bayern Monachium za holenderskiego pomocnika jest bowiem gotowy zapłacić 60-70 milionów euro, a za urugwajskiego stopera 80 milionów euro.

FC Barcelona ma spore problemy finansowe, więc niewykluczone, że latem będzie musiała pomyśleć o pożegnaniu kilku wartościowych piłkarzy. Frenkie de Jong występuje w katalońskiej drużynie od 2019 roku, natomiast Ronald Araujo do akademii Barcy trafił w 2018 roku. Antybohater rewanżowego meczu przeciwko PSG w pierwszym zespole Blaugrany gra od 2020 roku.

Czy Barcelona powinna sprzedać Araujo i De Jonga?

Tak 36%
Nie 63%
Nie mam zdania 2%
118+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Tak
  • Nie
  • Nie mam zdania

Komentarze