Barcelona wycofuje się z wyścigu po Alabę

David Alaba
David Alaba fot. PressFocus

David Alaba to wciąż temat, który elektryzuje media w Niemczech. Austriak wciąż nie podjął decyzji, w jakim klubie będzie grał w kolejnej kampanii. Najnowsze doniesienia mediów wskazują, że z gry o piłkarza wycofała się Barcelona.

Wymagania zawodnika nie do zaakceptowania przez Barcę

David Alaba ma kontrakt z Bayernem Monachium tylko do końca trwającego sezonu. Zawodnik nie zdecydował się na kontynuowanie kariery w szeregach Bawarczyków, mimo że sternicy mistrzów Niemiec chcieli zatrzymać piłkarza. Niemniej propozycja złożona zawodnikowi przez działaczy monachijskiej ekipy nie znalazła uznania w oczach zawodnika.

Mundo Deportivo daje do zrozumienia, że z wyścigu po Alabę wycofuję się Barcelona. Wpływ na to mają mieć dwa powody. Po pierwsze sternicy Dumy Katalonii nie są w stanie sprostać oczekiwaniom finansowym piłkarza. Strona reprezentanta Austrii oczekuje zarobków na poziomie 20 milionów euro rocznie.

Napastnik priorytetem

Po drugie sternicy Barcy mają w planach skupić się na pozyskaniu środkowego napastnika. Kataloński Sport sugeruje, że aktualni wicemistrzowie Hiszpanii marzą o pozyskaniu Erlinga Haalanda z Borussii Dortmund. Taka transakcja mogłaby kosztować Barcelonę mniej więcej 150 milionów euro.

Alaba w trakcie trwającej kampanii wystąpił łącznie w 35 spotkaniach, w których zdobył dwie bramki, a ponadto zanotował trzy asysty. W ekipie z Monachium 28-latek jest z przerwami od 2008 roku. Austriak wygrał z Bayernem przede wszystkim dziewięć razy mistrzostwo Niemiec i dwukrotnie Ligę Mistrzów.

RB Lipsk
Bayern Monachium
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 3. kwietnia 2021 18:29.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze