Arsenal zaskoczy transferem? Arteta bardzo chce tego pomocnika

Arsenal rozgląda się za wzmocnieniem środka pola, do którego miałoby dojść zimą. Na liście życzeń Mikela Artety znalazł się Ruben Neves.

Ruben Neves
Obserwuj nas w
fot. Imago/Will Palmer Na zdjęciu: Ruben Neves
  • Arsenal zimą będzie rozglądał się za środkowym pomocnikiem
  • Mikel Arteta wytypował Rubena Nevesa jako swojego kandydata
  • Portugalczyk niedawno przeniósł się do Arabii Saudyjskiej

Arsenal ściągnie pomocnika z Arabii Saudyjskiej?

Choć Arsenal wykosztował się latem na transferach Declana Rice’a i Kaia Havertza, problem z obsadą środka pola wciąż nie został zażegnany. Kanonierom brakuje na ławce rezerwowych piłkarzy, którzy prezentują najwyższy poziom gry. Mikel Arteta pragnie zniwelować różnicę jakościową między wyjściową jedenastką a resztą składu, dlatego zimą londyńczycy na pewną nie będą próżnować na rynku transferowym.

W ostatnich dniach z przenosinami na Emirates Stadium łączony jest Douglas Luiz. Ściągnięcie go wiązałoby się jednak z wielkim wydatkiem, dlatego szanse na sfinalizowanie takiej transakcji są stosunkowo małe. Arteta poprosił więc władze klubu o sprowadzenie z Arabii Saudyjskiej Rubena Nevesa.

Portugalczyk podjął tego lata zaskakującą decyzję o przenosinach do Al-Hilal. Dotychczas ten kierunek obierali zawodnicy grubo po trzydziestce, którzy nie wycisną ze swoich karier niczego więcej. 26-latek znajdował się w kręgu zainteresowań między innymi Liverpoolu, Barcelony czy Juventusu, a mimo tego przyjął ofertę Saudyjczyków.

Niewykluczone, że jego powrót do Europy sfinalizuje się bardzo szybko. Arsenal w najbliższym czasie będzie sondował możliwość sprowadzenia go do Londynu.

Zobacz również: Florentino Perez zdeterminowany. Real podjął decyzję w sprawie trenera na przyszły sezon

Komentarze