Z Ekstraklasy do Serie A? Polska kolonia w Spezii może się powiększyć

Ariel Mosór
PressFocus Na zdjęciu: Ariel Mosór

Ariel Mosór już niedługo może wyjechać do Włoch. Jak podaje Paweł Gołaszewski z “Piłki Nożnej”, obrońca Piasta Gliwice jest monitorowany przez Spezię Calcio.

  • Mosór może dołączyć do polskiej kolonii w Spezii
  • 19-latek wkrótce powinien zmienić otoczenie
  • Piast oczekuje za niego 1,5 miliona euro

Piast Gliwice sprzeda Ariela Mosóra do Włoch?

Dzisiaj po południu Mateusz Miga z “TVP Sport” poinformował, że nowym agentem Ariela Mosóra (Piast Gliwice) został Jacek Bednarz, a także nadmienił, iż defensorem interesują się zespoły z Włoch.

Kilka godzin później Paweł Gołaszewski z tygodnika “Piłka Nożna” zdradził, że sytuację utalentowanego stopera obserwuje m.in. Spezia Calcio, która najwyraźniej lubi polskich piłkarzy. Drużyny z Italii chciałyby wypożyczyć obrońcę i zapewnić sobie opcję wykupu jego karty zawodniczej.

Gdyby 19-latek ostatecznie przeprowadził się do tego włoskiego zespołu, to na Stadio Alberto Picco mielibyśmy czterech Polaków. Przypomnijmy, że barwy popularnych “Orzełków” przywdziewają już Bartłomiej Drągowski, Jakub Kiwior, Arkadiusz Reca oraz od niedawna Szymon Żurkowski. Spezia Calcio podobno obserwuje również Przemysława Wiśniewskiego z Venezii.

Przyjście jednego z polskich stoperów do ekipy prowadzonej przez Lukę Gottiego mogłoby jednak wiązać się z odejściem Jakuba Kiwiora, którego chcą sprowadzić europejscy giganci. Ariel Mosór, który w przeszłości przywdziewał koszulkę Legii Warszawa, jest wyceniany przez Piasta Gliwice na mniej więcej 1,5 miliona euro. “Piastunki” usiądą do rozmów dopiero, gdy nas stole pojawi się taka oferta.

Młodzieżowy reprezentant Polski podczas obecnego sezonu rozegrał 12 meczów. Perspektywiczny defensor z powodzeniem występuje w Piaście Gliwice od pierwszego lipca 2021 roku.

  • Czytaj więcej:
Legia chce napastnika ligowego rywala. Trudny transfer do zrealizowania
Marc Gual

Legia Warszawa jeszcze tej zimy chciałaby wzmocnić linię ataku zespołu prowadzonego przez Kostę Runjaicia. “Wojskowi” są zainteresowani pozyskaniem Marca Guala z Jagiellonii Białystok – podaje portal “Meczyki.pl”. Legia zainteresowała się Gualem z Jagiellonii Ten transfer nie będzie łatwy do realizacji tej zimy Dyrektor sportowy “Jagi” zapowiedział bowiem zatrzymanie Hiszpana Marc Gual na celowniku Legii Warszawa

Czytaj dalej…

Komentarze