Lider Atalanty blisko przenosin do Hiszpanii

Alejandro Gomez
Alejandro Gomez PressFocus

Sevilla bardzo poważnie interesuje się pozyskaniem napastnika Atalanty Bergamo Alejandro Gomeza. Przedstawiciele obu klubów prowadzą już w tej sprawy rozmowy, co potwierdził dyrektor sportowy Sevilli Monchi. Według doniesień włoskich mediów Atalanta otrzymała także pierwszą ofertę w tej sprawie.

32-letni Argentyńczyk jest mocno łączony z opuszczeniem Atalanty po kłótni z trenerem zespołu Gian Piero Gasperinim, co miało miejsce jeszcze w ubiegłym roku. Klub z Bergamo nie zamierza stawać mu na przeszkodzie i jest gotowy na jego sprzedaż, ale do tej pory oczekiwał za niego 10 milionów euro.

Jak informuje Sportitalia oferta, która przedstawiła Sevillę jest nieznacznie niższa. Hiszpański klub chciałby sięgnąć po doświadczonego Gomeza na zasadzie wypożyczenia do końca obecnego sezonu z obowiązkiem jego wykupu za osiem milionów euro. Wydaje się więc, że obie strony nie powinny mieć problemów z uzyskaniem porozumienia.

Informację o działaniach mających na celu sprowadzenie Gomeza potwierdził Monchi, który jest dyrektorem sportowym Sevilli. – Pracujemy nad tym, ale jest jeszcze długa droga – stwierdził.

Na razie nie wiadomo, jak na transfer będzie zapatrywał się sam zawodnik. Do tej pory wydawało się, że chce zostać we Włoszech, ale hiszpański kierunek może być dla niego atrakcyjną opcją.

Gomez po raz ostatni w barwach Atalanty wystąpił 16 grudnia w ligowym spotkaniu z Juventusem. Od tamtej pory pozostaje poza kadrą drużyny, którą reprezentuje od sezonu 2014/15. W barwach Atalanty rozegrał do tej pory 252 spotkania, zdobywając 59 bramek.

Komentarze