Kto wygra Puchar Polski? Procentowe zestawienie szans

Fortuna Puchar Polski wchodzi w decydującą fazę. Na placu boju pozostało już tylko 8 drużyn. Jak wyliczył Piotr Klimek największe szanse na zwycięstwo krajowego pucharu, bo aż 31.5% ma Raków Częstochowa.

Puchar Polski
Obserwuj nas w
IMAGO / Newspix / Łukasz Grochała Na zdjęciu: Puchar Polski
  • Losowanie 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski odbędzie się dzisiaj o godzinie 12:00
  • Faworytem do końcowego zwycięstwa jest Raków Częstochowa
  • Wisła Kraków procentowo ma większe szanse niż Korona czy Widzew ze względu na to, że do finału będzie rozgrywała mecze na własnym stadionie

Raków Częstochowa faworytem do zwycięstwa Pucharu Polski

Dzisiaj w samo południe odbędzie się losowanie par ćwierćfinałowych w Pucharze Polski. Transmisję z losowania przeprowadzi tradycyjnie za pośrednictwem YouTube’a kanał “Łączy Nas Piłka”. W grze o końcowe zwycięstwo pozostało już tylko 8 drużyn, z czego jeden przedstawiciel 1. ligi. Piotr Klimek na swoim profilu na portalu X/Twitter przedstawił procentowe zestawienie szans na triumf w krajowym pucharze. Największym faworytem jest aktualny mistrz Polski – Raków Częstochowa.

Największym zaskoczeniem jest fakt, że szansę Wisły Kraków (3.5%) zostały ocenione wyżej niż grających w Ekstraklasie Korony Kielce (3%) oraz Widzewa Łódź (2.2%). Z informacji Piotra Klimka wynika, że “Biała Gwiazda” jako jedyny przedstawiciel 1. ligi każdy mecz aż do finału rozegra na własnym stadionie przy ul. Reymonta. Finał Pucharu Polski jest zaplanowany na 2 maja 2024 roku. Obrońcą tytułu jest Legia Warszawa, która pokonała w rzutach karnych Raków Częstochowa.

Komentarze