Super otwarcie Wisły, Sobczak wywołał euforię przy Reymonta [WIDEO]

Wisła Kraków błyskawicznie objęła prowadzenie w meczu 1/2 finału Fortuna Pucharu Polski z Piastem Gliwice. Szymon Sobczak już w pierwszej minucie wyprowadził 13-krotnych mistrzów Polski na prowadzenie.

Szymon Sobczak
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Szymon Sobczak
  • Wisła Kraków nie podchodziła do starcia z Piastem Gliwice w roli faworyta
  • Pierwszy gol padł w rywalizacji już w pierwszej minucie
  • Bramkę dla Białej Gwiazdy zdobył Szymon Sobczak

Błyskawiczne otwarcie wyniku w meczu Wisła – Piast

Wisła Kraków przystępowała do potyczki z Piastem Gliwice w półfinale Fortuna Pucharu Polski jako przedstawiciel Fortuna 1 Ligi. Tym samym według ekspertów większe szanse na zwycięstwo i awans do finału rozgrywek mieli podopieczni Aleksandara Vukovicia. Ekipa Alberta Rude liczyła jednak na wykorzystanie atutu w postaci gry na swojej arenie.

Pierwsza bramka padła szybko, bo już w pierwszej minucie. Na prowadzenie krakowski zespół wyprowadził Szymon Sobczak, który przytomnie zareagował na akcję zainicjowaną dośrodkowaniem Kacpra Dudy. Sędzia na odgwizdał żadnego faulu i pozycji spalonej, więc kibice Wisły mogli okazać radość po zdobyciu bramki.

31-letni napastnik krakowskiej ekipy w tej kampanii zdobył trzy bramki w Fortuna Pucharze Polski i siedem w Fortuna 1 Lidze. Sobczak ma umowę ważną z Wisłą do końca czerwca tego roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Czytaj więcej: Walka o finał Pucharu Polski, poznaliśmy składy na mecz Wisła – Piast

Komentarze