Puchar Polski: Historyczny wyczyn Olimpii, Górnik nie zawiódł

Marcin Warcholak i Adrian Karankiewicz
Pressfocus Na zdjęciu: Marcin Warcholak i Adrian Karankiewicz

1/8 finału Pucharu Polski rozpoczęła się od starcia Olimpii Grudziądz ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki i Korony Kielce z Górnikiem Łęczna. Oba spotkania stały na wysokim poziomie. Wcześniej zaś, ze względu na przypadki koronawirusa w Piaście Gliwice przełożone ich potyczkę z Górnikiem Zabrze.

Kapitalne widowisko obejrzeli kibice w Grudziądzu, gdzie na przeciwko siebie stanęli dwaj III-ligowcy: Olimpia i Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Klub z przeszłością w Ekstraklasie po 37. minutach prowadził 2:0 po bramkach Huberta Michalika i Łukasza Sosnowskiego. Gospodarze wyrównali w drugiej połowie, a w przeciągu sześć minut dwa trafienia z rzutów karnych zanotował Jakub Bojas.

Emocji nie brakowało również w dogrywce. Znów na prowadzenie wyszli piłkarze z Mazowsza (kolejny gol Sosnowskiego), ale gospodarze wyrównali na dwie minuty przed końcem za sprawą Piotra Witasika. Rzuty karne lepiej egzekwowali biało-zieloni. Podczas gdy wszyscy piłkarze Marcina Płuski wykorzystali swoje szanse, o tyle w zespole Jarosława Miecznikowskiego spudłowali Jacek Tkaczyk i Radosław Kamiński. Piękny sen Olimpii, która jest liderem grupy 2 III ligi, trwa zatem dalej.

Ciekawie było także w Kielcach, gdzie Korona rywalizowała z Górnikiem Łęczna. W 25. minucie wynik meczu otworzył Dawid Blanik. Na odpowiedź przedstawiciela PKO BP Ekstraklasy trzeba było czekać do drugiej połowy. Najpierw w 57. minucie wyrównał były gracz Scyzorów, Bartosz Rymaniak (grał w Kielcach w latach (2016-2019), a w 82. minucie awans do 1/4 finału łęcznianom zapewnił Bartosz Śpiączka.

Wyniki wtorkowych meczów 1/8 finału Pucharu Polski:

Olimpia Grudziądz – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:3 p.d. (0:2, 2:2), k. 4:2

0:1 Michalik 21′

0:2 Sosnowski 37′

1:2 Bojas 60′ (k)

2:2 Bojas 67′

2:3 Sosnowski 95′ (k)

3:3 Witasik 118

Korona Kielce – Górnik Łęczna 1:2 (1:0)

1:0 Blanik 25′

1:1 Rymaniak 57′

1:2 Śpiączka 82′

Komentarze