James Rodriguez
James Rodriguez fot. Grzegorz Wajda

Zbrojenia Evertonu. James i Allan na badaniach medycznych

Everton jest o krok od sfinalizowania transferu dwóch zawodników, którzy powinni być ogromnym wzmocnieniem drużyny prowadzonej przez Carlo Ancelottiego. Jak informuje Sky Sports, jeszcze w środę badania medyczne przed podpisaniem kontraktów z klubem z Goodison Park mają przejść James Rodriguez i Allan.

Czytaj dalej…

Ancelotti fanem Jamesa

Wielkim zwolennikiem transferu Jamesa Rodrigueza jest włoski szkoleniowiec Evertonu, który z reprezentantem Kolumbii miał już okazję współpracować w Bayernie Monachium i Realu Madryt. Teraz ich drogi zejdą się ponownie.

Everton we wtorek doszedł do porozumienia z Realem Madryt w sprawie warunków transferu ofensywnego zawodnika, który ma podpisać z klubem Premier League trzyletnią umowę. Dzielą go od tego tylko badania medyczne, które ma przejść w środę.

Brazylijskie wzmocnienie środka pola

Zawodnikiem Evertonu zostanie również brazylijski pomocnik, Allan. 29-letni zawodnik na Goodison Park przeniesie się na zasadzie definitywnego transferu z włoskiego Napoli, które otrzyma za swojego piłkarza 25 milionów euro plus 3 miliony euro w bonusach.

Pomocnik, który również jest bardzo dobrze znany Ancelottiemu, w środę miał pojawić się w Liverpoolu. Na ten dzień zaplanowane zostały również jego badania medyczne. Wszystko wskazuje na to, że transfer zarówno jego, jak i Jamesa Rodrigueza zostanie sfinalizowany jeszcze w tym tygodniu.

Everton szykuje kolejne wzmocnienia

Pozyskanie Kolumbijczyka i Brazylijczyka to prawdopodobnie nie jedyne wzmocnienia Evertonu przed nowym sezonem. Klub prowadzi również negocjacje z przedstawicielami Watfordu w sprawie transferu Abdoulaye Doucoure.

Co prawda między klubami istnieją jeszcze rozbieżności – Everton oferuje 25 milionów funtów, natomiast Watford oczekuje 10 milinów funtów więcej – to obie strony są na dobrej drodze do uzyskania w tej sprawie porozumienia.

Komentarze