Liverpool wybierze między dwoma trenerami. Wiadomo, ile trzeba za nich zapłacić

Liverpool w dalszym ciągu nie wytypował następcy Juergena Kloppa. Wysypał się Xabi Alonso, więc dojdzie do wyboru między Rubenem Amorimem a Roberto De Zerbim.

Roberto De Zerbi
Obserwuj nas w
fot. BMD Images / Alamy Na zdjęciu: Roberto De Zerbi
  • Liverpool nie zdoła zakontraktować Xabiego Alonso
  • Wybór odbędzie się między Rubenem Amorimem a Roberto De Zerbim
  • Za obu The Reds muszą zapłacić spore pieniądze

Liverpool dokona wyboru między dwoma trenerami

Liverpool szuka nowego trenera, gdyż latem Anfield opuści Juergen Klopp. Zastąpienie Niemca będzie bardzo trudnym zadaniem, dlatego wybór trwa już od miesięcy. Głównym kandydatem The Reds był Xabi Alonso, który podjął decyzję o pozostaniu w Bayerze Leverkusen. Liverpool musi więc przyjrzeć się innym opcjom.

Media sugerują, że wybierze spośród dwóch trenerów. Wysoko stoją notowania Rubena Amorima, który od lat pracuje w Sportingu. Osiąga bardzo dobre wyniki, potwierdzając, że jest gotów na pracę czołowym europejskim klubie. Liverpool przygląda się także kandydaturze Roberto De Zerbiego, łączonego już między innymi z Barceloną i Manchesterem United. Drugi sezon w Brighton może być zarazem jego ostatnim.

Obaj trenerzy mają obowiązujące kontrakty i trzeba będzie za nich dość sporo zapłacić. Klauzula wykupu w umowie Amorima wynosi 20 mln euro, zaś w przypadku De Zerbiego jest to 11,7 mln euro.

Zobacz również: Romano: To już pewne! Xabi Alonso podjął decyzję w sprawie przyszłości

Komentarze