Romano: To już pewne! Xabi Alonso podjął decyzję w sprawie przyszłości

Xabi Alonso był w ostatnim czasie łączony z Bayernem i Liverpoolem. Hiszpan postanowił, że będzie kontynuował pracę w Bayerze. Oba kluby zostały już poinformowane.

Xabi Alonso
Obserwuj nas w
fot. imageBROKER.com GmbH & Co. KG / Alamy Na zdjęciu: Xabi Alonso
  • Xabi Alonso podjął decyzję o kontynuowaniu pracy w Bayerze Leverkusen
  • Ma to potwierdzić w trakcie piątkowej konferencji prasowej
  • Liverpool i Bayern otrzymali już informację o woli Hiszpana

Alonso zostaje w Bayerze

Xabi Alonso był w ostatnich tygodniach najgorętszym nazwiskiem na rynku trenerskim. Wszystko z uwagi na kapitalną pracę, jaką wykonuje w tym sezonie. Jego Bayer Leverkusen nie przegrał jeszcze choćby spotkania, pewnym krokiem zmierzając po mistrzowski tytuł oraz Puchar Niemiec. Znakomite rezultaty przykuły uwagę Liverpoolu oraz Bayernu Monachium. W obliczu poważnych zmian w obu klubach, rozważały one zatrudnienie Alonso już tego lata.

Hiszpan miał świadomość, że może to być doskonała okazja, aby zrobić krok naprzód i dołączyć do ekipy z absolutnej czołówki. Jego przedstawiciele nawiązali kontakt zarówno z Liverpoolem, jak i Bayernem. Działacze Bayeru nie przestawali natomiast wierzyć, że Alonso będzie prowadził tę samą drużynę również w kolejnym sezonie.

Po długich i intensywnych namysłach Alonso wreszcie podjął decyzję. Zostaje z Aptekarzami na dłużej, o czym poinformował zarówno Bayern, jak i Liverpool. W przyszłym roku w życie wejdzie klauzula wykupu Hiszpana, wynosząca kilkanaście milionów euro.

Zobacz również: Kimmich grozi odejściem z Bayernu. Chce wyjaśnić jedną kwestię

Komentarze