Kibice przeciwko Superlidze. “To może zagrozić przyszłości klubu”

Kibice Chelsea
Kibice Chelsea PressFocus

Kibice Chelsea i Tottenhamu Hotspur wyrazili zaniepokojenie medialnymi doniesieniami, jakoby ich kluby były zainteresowane przystąpieniem do Superligi. Ich zdaniem taki ruch mógłby zagrozić ich przyszłości i kategorycznie się nie to nie zgadzają.

Superliga pełna kontrowersji

Chelsea i Tottenham znalazły się wśród kilkunastu klubów, które miały poprzeć kontrowersyjny pomysł powstania Superligi. Projektowi sprzeciwiła się już UEFA oraz władze poszczególnych lig i federacji piłkarskich. Europejski organ zarządzający rozgrywkami w oficjalnym oświadczeniu zagroził klubom, które przystąpią do Superligi wykluczenie ze wszystkich krajowych, europejskich i światowych rozgrywek.

Kibice zabierają głos

Teraz głos w tej sprawie zabrały stowarzyszenia kibiców Chelsea i Tottenhamu Hotspur. Ich stanowiska są bardzo jasne – nie zgadzają się przystąpienie ich klubów do Superligi.

“Zarząd Tottenham Hotspur Supporters Trust jest głęboko zaniepokojony szybko eskalującymi doniesieniami łączącymi Tottenham Hotspur FC z Superligą: koncepcja napędzaną przez chciwość i interes własny kosztem nieodłącznych wartości gry. Wraz z grupami fanów Liverpoolu, Manchesteru United, Manchesteru City, Arsenalu i Chelsea z całego serca sprzeciwiamy się ruchowi, który ma na celu stworzenie zamkniętych rozgrywek dla elity Europy”

Kibice Tottenhamu przypomnieli również wynik przeprowadzonego w 2019 roku sondażu, w którym aż 81% ankietowanych poparło stanowisko THST przeciwko jakiejkolwiek Europejskiej Superlidze, a tylko 3% z nim się nie zgodziło.

“Wzywamy ENIC, tymczasowych opiekunów naszego wspaniałego klubu, do zdystansowania się od jakiejkolwiek grupy rebeliantów i pełnego rozważenia skutków przed podjęciem decyzji, które fundamentalnie zmienia bieg historii Tottenhamu Hotspur na zawsze. Przyszłość naszego klubu jest zagrożona” – dodano w oświadczeniu.

The Chelsea Supporters Trust również jest krytyczne wobec pojawiających się doniesień i wyraża nadzieję, że nie są one prawdziwe. “CST jest zbulwersowane, że Chelsea FC jest wymieniana w plotkach o drużynach, które podpisały się pod tymi alternatywnymi rozgrywkami i ma nadzieję, że doniesienia te są nieprawdziwe” – czytamy w ich komunikacie.

“Ta propozycja naraziłaby Chelsea na zakaz udziału w innych rozgrywkach i mogłaby zagrozić przyszłości naszego klubu. Ta propozycja pokazuje chciwość w futbolu i jako kibice jesteśmy zmęczeni tym, że ta piękna dyscyplina jest wykorzystywana” – dodano.

Komentarze

Na temat “Kibice przeciwko Superlidze. “To może zagrozić przyszłości klubu”