Skończy się na strachu? Walker walczy z czasem przed hitem

Podczas niedawnego sparingu między reprezentacjami Anglii i Brazylii (0:1) kontuzji ścięgna podkolanowego doznał Kyle Walker. Pep Guardiola ma nadzieję, że piłkarz wygra walkę z czasem i wróci do gry na hitowe starcie pomiędzy jego Manchesterem City, a Arsenalem FC.

Gareth Southgate i Kyle Walker
IMAGO / Sportimage Na zdjęciu: Gareth Southgate i Kyle Walker
  • Kyle Walker doznał kontuzji w sparingu z Brazylią
  • W najbliższą niedzielę czeka nas starcie na samym szczycie Premier League
  • Pep Guardiola ma nadzieję, że jego podopieczny zdoła wystąpić w meczu przeciwko Arsenalowi FC

Guardiola potrzebuje Walkera w hicie

Przerwy reprezentacyjne w trakcie sezonu to największa zmora topowych menedżerów. Liczne kontuzje czy dodatkowe zmęczenie muszą frustrować trenerów. A zwłaszcza podczas takich przerw na kadry, jak obecna, podczas której większość drużyn rywalizuje w meczach towarzyskich.

Wie coś na ten temat Pep Guardiola. Kyle Walker wystąpił niedawno z opaską kapitańską podczas sparingu Anglików z Brazylią (0:1). Opuścił boisko już po 20 minutach z urazem ścięgna podkolanowego. Pierwsze diagnozy nie były optymistyczne.

Wydaje się jednak, że może skończyć się na strachu. W najbliższą niedzielę Manchester City podejmie u siebie Arsenal FC. Obie ekipy w tabeli dzieli zaledwie punkt, więc – w zależności od wyniku starcia Liverpoolu FC z Brighton – Obywatele mogą nawet przejąć fotel lidera. Według Sky Sports Guardiola ma wielką nadzieję, że jego podstawowy defensor zdąży wrócić wtedy do pełni zdrowia.

Walker rozegrał w tym sezonie 38 spotkań na wszystkich frontach. Zanotował w nich trzy asysty.