Conte trafi do giganta Premier League? Miałby odpowiadać za przebudowę zespołu

Hiszpańskie i angielskie media donoszą, że Antonio Conte stał się kandydatem do zastąpienia Erika ten Haga w Manchesterze United. Włoch miałby być odpowiedzialny na Old Trafford za przebudowę zespołu, który znów stałby się konkurencyjny w Premier League i Europie.

Antonio Conte
Obserwuj nas w
Mark Pain / Alamy Na zdjęciu: Antonio Conte

Manchester United dołączył do grona chętnych na Antonio Conte

Antonio Conte w przeszłości z powodzeniem pracował w Juventusie, Interze Mediolan czy w reprezentacji Włoch. Od marca 2023 roku, po opuszczeniu Tottenhamu pozostaje bez pracy. Szkoleniowiec jesienią był bliski objęcia sterów w Napoli, ale ostatecznie nie zdecydował się dołączyć do zespołu w środku sezonu.

Napoli nie składa jednak broni i zamierza ponownie podejść do negocjacji z Conte. Juventus również rozważa możliwość ponownego zatrudnienia Włocha, który już wcześniej prowadził zespół z Turynu. Z kolei AC Milan, który także był łączony z tym szkoleniowcem zdaje się, że skierował swoje zainteresowania w inną stronę.

Tymczasem ostatnie doniesienia z Hiszpanii i Anglii wskazują, że Manchester United to kolejny klub, który rozważą zatrudnienie Antonio Conte jako trenera z dużym doświadczeniem. Włoch miałby przeprowadzić reorganizację zespołu w nadchodzącym sezonie. Po przejęciu klubu przez INEOS, przyszłość Erika ten Haga na Old Trafford stoi pod znakiem zapytania.

Conte, który ceni sobie pracę w Premier League, zdobył mistrzostwo Anglii z Chelsea. Podczas swojej pracy w Tottenhamie narzekał na brak transferów w klubie, jednak w Manchesterze United z nowym właścicielem ponownie miałby możliwość walki o najwyższe cele.

Ciekawostką jest, że Conte już raz był bliski objęcia posady na ławce trenerskiej Manchester United w roku 2021. Teraz wszystko wskazuje na to, że włoski trener może wkrótce znaleźć nowe wyzwanie w jednym z czołowych klubów Europy.

Zobacz również: Ograniczone możliwości Barcelony. Transfery muszą być przemyślane

Komentarze