Arsenal ponownie zawiódł, kuriozalny gol

Bernd Leno
PressFocus Na zdjęciu: Bernd Leno

Arsenal po raz kolejny sprawił zawód swoim kibicom. W sobotnim spotkaniu 27. kolejki Premier League Kanonierzy tylko zremisowali 1:1 na wyjeździe z Burnley.

Świetny początek Arsenalu

Faworytem sobotniego spotkania byli Kanonierzy i nie mogli lepiej rozpocząć spotkania. Podopieczni Mikela Artety już w szóstej minucie objęli prowadzenie. Po podaniu Williana w pole karne z piłką wpadł Pierre-Emerick Aubameyang, wbiegł pomiędzy rywali i mocnym strzałem przy bliższym słupku pokonał bramkarza rywali.

W kolejnych minutach Arsenal powinien podwyższyć prowadzenie, ale dwóch bardzo dobrych sytuacji nie zdołali wykorzystać Aubameyang i Bukayo Saka. Zawodnicy gości uderzali niecelnie mając przed sobą tylko bramkarza.

Tymczasem w 39. minucie Burnley doprowadziło do wyrównana wykorzystując katastrofalny błąd Granita Xhaki. Pomocnik Kanonierów próbując podać do jednego ze swoich kolegów nabił stojącego przed bramką Chrisa Wooda i piłka wylądowała w siatce.

Gospodarze wierzyli w siebie

W drugiej połowie gospodarze uwierzyli, że mogą w tym meczu zdobyć nawet pełną pulę. Piłkarze Burnley grali odważnie i stwarzali groźne sytuacje pod bramką Berna Leno. Niemiec w kilku sytuacjach świetnie interweniował, broniąc między innymi w sytuacji sam na sam z Woodem.

W samej końcówce meczu szalę zwycięstwa na swoją stronę mogli przechylić również Kanonierzy, ale po strzale Nicolasa Pepe jeden z zawodników Burnley odbił piłkę przed linią bramkową. Początkowo arbiter w tej sytuacji podyktował rzut karny dla gości, dopatrując się zagrania ręka Erika Pietersa. Po interwencji VAR zmienił jednak swoją decyzję.

Ostatecznie wynik 1:1 utrzymał się do końca meczu.