Zakłady łączone – jak działają

W zakładach bukmacherskich masz szansę typowania wyników na rynkach przedmeczowych i “na żywo”. W zakładach na konkretny sport lub mecz u polskich bukmacherów znajdziesz również łączone zdarzenia, które są określane jako zakłady łączone. To jeden z rodzajów typów u bukmachera, które możesz umieścić na swoim kuponie. Grając zakłady łączone więcej ryzykujesz, bo to pewien zbiór zdarzeń połączony w jeden typ.  Dla przykładu: możesz obstawić, że drużyna wygra i strzeli dwa gole! Jeśli chcesz poznać więcej informacji o zakładach łączonych – koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Jeśli do tej pory przyzwyczaiłeś się tylko do obstawiania zdarzeń pojedynczych lub akumulowanych, gdzie wskazujesz jedno zdarzenie, to zakłady łączone na pewno będą dla ciebie nowością. Co dają zakłady łączone? To że możesz dokonywać głębszych analiz meczowych i wyciągać szersze wnioski, które zamienisz na typy bukmacherskie. Zakład łączony umożliwia kumulacje zdarzeń, a więc dla jednego zakładu muszą być spełnione np. dwa lub trzy warunki.

To co przypomina zakłady łączone, to kupony akumulowane. W przypadku zakładów AKO zbiór typów na kuponie złożony jest z kilku meczów. Zakład łączony dotyczy zawsze tego samego wydarzenia sportowego. Daje to szansę zagrania dwóch typów na to samo spotkanie.

Zakłady łączone – co to?

Zakłady łączone dają wiele możliwości typerowi, który może szukać ciekawszych typów niż standardowe na dokładny wynik, sumę goli lub handicap. W zasadzie zakład łączony gromadzi te zdarzenia w jeden typ. Jak to działa? W ofercie bukmacherskiej możesz trafić na typy bukmacherskie, które odnoszą się do dwóch zdarzeń w obrębie jednego meczu. Przykład? W spotkaniu Manchester City vs Chelsea bukmacher STS oferuje zakłady:

  • Wygra Manchester City/obie drużyny strzelą – tak
  • Wygra Chelsea/w meczu powyżej 2.5 goli

To sztandarowe przykłady zakładów łączonych. Jak widzisz w tego rodzaju zestawieniach typujesz wynik, czyli pierwsze ze zdarzeń oraz liczbę goli/BTTS, a więc drugie ze zdarzeń.

W zakładach łączonych chodzi o to, że trzeba trafić komplet zdarzeń, żeby typ był wygrany. Nie wystarczy trafić jednej selekcji – tego rodzaju typy działają w połączeniu. Jeśli chcesz wygrywać na zakładach łączonych, to musisz być przygotowany na to, że poprawnie wskazujesz zdarzenie A i B.

Rodzaje zakładów łączonych u bukmacherów

Typy łączone są oferowane w zakładach na piłkę nożną, tenis ziemny, koszykówkę, hokej na lodzie, a także w pozostałych dyscyplinach. Praktycznie każdą rywalizację można wkomponować do zakładów łączonych. Tak coraz częściej robią bukmacherzy.

Najwięcej zakładów łączonych dotyczy piłki nożnej. Jako, że portal goal.pl przede wszystkim skupia się na tej dyscyplinie sportowej, to właśnie w oparciu o mecze piłkarskie zaprezentujemy zakłady łączone. Od razu wyjaśniamy, o co w nich chodzi!

Wynik końcowy + obie drużyny strzelą

W tego rodzaju zakładzie łączonym obstawiasz to, kto wygra oraz drugie ze zdarzeń: czy obie drużyny strzelą? W tym przypadku do wyboru masz sześć opcji typowania, bo dodatkowo dochodzi też zakład na remis przy wyniku.

Kiedy wygrywasz? Jeśli przewidzisz poprawnie wynik, a także zdarzenie BTTS – obie drużyny strzelą. W tej drugiej sekcji możesz typować tak lub nie. Dowiedz się więcej, czym jest BTTS.

Wynik końcowy + liczba goli

To kolejny z często typowanych zakładów łączonych. W sekcji również masz do dyspozycji sześć różnych typów. Obstawiasz rezultat w formule 1X2 oraz powyżej/poniżej. W przypadku liczby goli najczęściej bukmacherzy ustalają linię under/over 1.5 i 2.5.

Jak łatwo przewidzieć – ten zakład łączony wygra, kiedy trafisz wynik i przewidzisz odpowiednio sumę bramek.

Liczba goli + obie drużyny strzelą

To rodzaj zakładu łączonego, który dotyczy stricte typów na bramki. W pierwszym zdarzeniu typujesz under/over, a w drugim to, czy obie drużyny strzelą. Tutaj także możesz spotkać różne line powyżej/poniżej 2.5, a nawet 3.5.

1. gol + wynik końcowy

Jakie możliwości typowania są w tym zakładzie łączonym? Chyba łatwo się domyślić, że obstawiasz to, która drużyna strzeli pierwszego gola w meczu oraz kto wygra 1X2? Do poprawnego rozliczenia tego zakładu potrzebujesz trafić dwa zdarzenia: klub, który otworzy wynik oraz końcowy rezultat.

1. połowa/cały mecz

To znany zakład łączony, w którym typer wskazuje, kto będzie prowadził po pierwszej połowie oraz kto wygra cały mecz? Dla przykładu można wskazać, że w 1. połowie będzie remis, a końcowy wynik to zwycięstwo gości.

W zakładach bukmacherskich typy łączone dotyczą też szczegółowo 1. i 2. połowy. Podobne rynki można obstawiać w oparciu o pierwszą połowę, gdzie wskazujesz wynik i liczbę goli. Tego rodzaju możliwości w meczach piłki nożnej oferuje bukmacher STS w zakładach przedmeczowych.

Gdzie typować zakłady łączone?

Zakłady łączone w ofercie posiada każdy legalny bukmacher. Atrakcyjne kursy znajdziesz między innymi u bukmachera Superbet. Warto również zapoznać się ze świeżą ofertą bukmachera ComeOn.

ComeOn

90/100
  • Legalny bukmacher PL
  • Sprawdzone i zweryfikowane 15 czerwca 2024
  • Prosty bonus na start
  • Oferta Retro Bet

Zakład bez ryzyka, ciekawe rynki i inne atrakcje

Bonus powitalny od ComeOn z naszym kodem zachęca do obstawiania nie gorzej, niż sama oferta zakładów. Na co wykorzystasz cashback 100 zł oraz freebety w wysokości 350 zł? Wybór jest zawrotny!

Bukmacherzy cały czas próbują uatrakcyjniać ofertę zakładów pre-match i live stąd coraz szersza oferta na typy łączone. Zauważ też, że tego rodzaju zakłady trafiają się też w ofercie “na żywo”. Podczas typowania live również mogą pojawić się rynki łączone na wynik/ilość goli lub wynik 1.połowy/cały mecz.

Jak grać zakłady łączone?

Najważniejsza jest świadomość typera, a jak zauważyłeś zakłady łączone dają akumulacje dwóch pomniejszych typów. Co to oznacza? To że szansa na wygraną jest mniejsza niż jakbyś obstawił np. dwa pojedyncze zakłady na wynik i liczbę goli. Zakład łączony jednak podnosi kurs zdarzenia i właśnie to wpływa na jego atrakcyjność. Dowiedz się więcej, jak typować gole.

Typowanie zakładów łączonych powinno być poparte szczegółową analizą. Jako zawodowi gracze wiemy, że zdarzają się mecze, gdzie po analizie kreuje się wizja tego, że np. wygra gospodarz, a w meczu będzie mniej niż 2.5 gola. Kiedy ma się takie wnioski, to zakład łączony ma racje bytu. Na pewno jednak nie wolno grać zakładów na “ślepo” lub przeczucie, bo wówczas to może skutkować szybkimi porażkami.

W profesjonalnych typach pojawiają się zakłady łączone, bo świadczą one o tym, że gracz ma wiedzę oraz wyciąga daleko idące wnioski. Skuteczne granie zakładów łączonych to kolejny krok w drodze do poprawy wyników u bukmachera. Początkowo jednak lepiej korzystać z typów pojedynczych, a dopiero później poszerzyć swoje horyzonty o zakłady łączone.

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Zakłady łączone – najczęściej zadawane pytania

Którzy bukmacherzy oferują zakłady łączone?

Zakłady łączone oferowane są przez każdego legalnego bukmachera. Ich listę znajdziesz na naszej stronie.

Czy w Betclic dostępne są zakłady łączone?

Tak, opcja zakłady łączone Betclic jest dostępna u tego bukmachera.