Zakłady bukmacherskie na dokładny wynik

Bukmacherzy udostępniają wiele opcji typowania zakładów, a jedną z nich jest dokładny wynik. To konkretny rynek, bo w przypadku dokładnego rezultatu nie ma miejsca na żadną, choćby najmniejszą pomyłkę. Trzeba poprawnie wskazać ile goli strzeli gospodarz oraz ile bramek zanotuje jego rywal. Po prostu chodzi o dokładny wynik, czyli typ na rezultat jakim zakończy się mecz! To zakłady, które są trudne do trafienia, ale co za tym idzie rynki z wysokimi kursami, na których można sporo zarobić!

Spis treści

Zakłady na dokładny wynik to wyższa szkoła jazdy, jeśli chodzi o robienie typów bukmacherskich. Jeśli typujesz kursy na zwycięzcę, to wiesz, że masz do dyspozycji 1X2 – w zakładzie trzydrogowym i 12 – w zakładzie dwudrogowym. W takiej sytuacji nie interesuje cię dokładny rezultat, a tylko to – kto przeważy szalę zwycięstwa na swoją korzyść lub to, czy będzie remis. W zakładzie na dokładny wynik trzeba wykazać się znacznie większą precyzją.

U bukmacherów typowanie zakładów to przewidywanie tego, jak potoczy się sportowa rywalizacja. Rynków bukmacherskich jest jednak sporo i w zależności od tego, co grasz – twoje typy bukmacherskie mogą dotyczyć zwycięzcy, liczby goli, podwójnej szansy, handicapu lub strzelców. Jednym z ważnych rynków w zakładach sportowych są typy na dokładny wynik. To zakłady, które mogą dotyczyć piłki nożnej, ale również pozostałych sportów takich jak tenis, siatkówka i hokej na lodzie.

Dokładny wynik – co oznacza?

Zakład na dokładny wynik u bukmacherów oznaczany jest jako typ “DW“. Jak łatwo zauważyć, to skrót od pełnej nazwy “dokładny wynik”. Już te dwa wyrazy kierunkują nas na to, co kryje się pod tym zakładem. Dokładny wynik to konieczność wytypowania zakładu, w którym poprawnie przewidziszy rezultat spotkania. W tym przypadku nie chodzi tylko o wskazanie tego, kto wygra. Przede wszystkim trudność polega na tym, że należy przewidzieć ilość zdobytych goli/setów.

Różnica pomiędzy typami na wynik, a na dokładny wynik jest taka, że obstawiając 1X2 dla przykładu wskazujesz wygraną gości. W takiej sytuacji wygrywasz, jeśli wytypowana przez ciebie drużyna zwycięży 1:0, 2:1, 3:2, 4:1 itd. Każdy wynik, który sprawia, że twój faworyt zwycięża – oznacza dla ciebie poprawny typ. W zakładzie na dokładny tak to nie działa, ponieważ tutaj musisz wskazać, kto wygra oraz jakim rezultatem zakończy się spotkanie.

Co typujesz w zakładach na dokładny wynik?

Korzystając z oferty bukmacherów dotyczącej meczu piłki nożnej lub tenisa ziemnego – trafisz na kolumnę, gdzie będą przedstawione kursy na dokładny wynik spotkania. Co tam znajdziesz? Pojawią się poszczególne rezultaty oraz kursy, które przy nich występują. Wybierając dany typ zawierasz zakład na dokładny wynik. A polega on na tym, że twoja wygrana będzie możliwa, jeśli twój typ będzie identyczny, jak wynik meczu. Jak to wygląda?

Załóżmy, że gra Lech Poznań z Legią Warszawa, a ty w zakładzie na dokładny wynik typujesz 2:1 na zwycięstwo “Kolejorza”. W takiej sytuacji wygrasz, jeśli spotkanie zakończy się wygraną Lecha 2:1. Nie wystarczy zwycięstwo Lecha rezultatem 1:0, 2:0 lub 3:1 – tego typu wyniki oznaczają dla ciebie przegrany zakład. Grając typ na dokładny wynik wskazujesz konkretnie jeden rezultat spośród wszystkich możliwości do typowania.

Zakłady na dokładny wynik najczęściej pojawiają się w typach na piłkę nożną. Bukmacherskie oferty pozwalają typować dokładny wynik również w tenisie ziemnym, hokeju na lodzie i siatkówce. Dla przykładu w tenisie, w przypadku męskiego meczu na Wielkim Szlemie, możesz obstawiać wynik w setach 3:0, 3:1 lub 3:2.

Dokładny wynik może dotyczyć całego meczu, ale też 1. i 2. połowy – w przypadku konfrontacji piłkarskiej. Korzystając z zakładu na dokładny wynik w 1. połowie – typujesz, jakim rezultatem zakończy się pierwsze 45 minut. Analogicznie jest w przypadku typów na dokładny wynik w drugiej części gry.

Zobacz także: Podatek u bukmachera – czemu zakłady bukmacherskie obciążone są podatkiem?

Jak obstawiać zakłady na dokładny wynik?

Korzystając z zakładów na dokładny wynik szybko zauważysz, że typy te są u bukmacherów po zdecydowanie wyższych kursach niż klasyczne rynki 1X2. Dlaczego? Dlatego, że trafienie dokładnego wyniku jest zdecydowanie trudniejsze niż wskazanie zwycięskiej drużyny. Zakłady na dokładny wynik to bardzo wymagające typy, które trudno trafić. Wystarczy jeden gol, żeby cały kupon wylądował w koszu.

Decydując się na obstawianie dokładnego wyniku w meczu piłki nożnej trzeba kierować się głęboką wiedzą na temat obu drużyn. Mecze piłkarskie piszą różne scenariusze i wystarczy jeden boiskowy epizod, żeby spotkanie odwróciło się o 180 stopni. Wówczas zakłady na dokładny wynik mogą bardzo ucierpieć. Co możemy doradzić? Na pewno głębokie analizowane meczów. W ligach piłkarskich można znaleźć drużyny, które często wygrywają 1:0 lub w ich spotkaniach padają określone wyniki, które są powtarzalne. Wówczas można zdecydować się na grę zakładu na DW.

Co jeszcze? Trzeba znać rangę meczu i sytuacje obu drużyn, a także historyczne uwarunkowania. Bywają bezpośrednie konfrontacje, w których pada mniej lub więcej goli, a także powtarzają się pewne rezultaty. Dla przykładu – finaliści Ligi Europy 2020/21, czyli Villarreal i Manchester United w przeszłości w czterech pojedynkach zremisowali 0:0. Chcąc grać skutecznie typy na dokładny wynik – trzeba zwracać uwagę na tego rodzaju statystyki.

Zakłady na dokładny wynik to również typowanie tenisa ziemnego. W analizie również powinno zwracać się uwagę na historię H2H, nawierzchnię oraz dyspozycję graczy. Typerzy tenisa potrafią przewidywać dokładne na wyniki na bazie poprzednich spotkań, a także potencjału i stylu gry obu zawodników. Z analizy wynika, że zawodnik zwycięży, ale rywal jest w stanie urwać seta, więc typuje się wtedy dokładny wynik 2:1 lub 3:1 (jeśli to mecz Wielkiego Szlema).

Dowiedz się więcej: Jakiego bukmachera internetowego wybrać?

System na dokładny wynik

Zakłady na dokładny wynik można typować systemem, co oznacza, że wybiera się drużynę, która np. często zwycięża mecze 1:0 lub 2:0. Wówczas stosuje się system płaskiej stawki lub progresji i regularnie stawia się zakłady na takie rozstrzygnięcia. Podobnie robi się też w stosowaniu systemu bukmacherskiego na remisy.

Warto jednak pamiętać, że system nie załatwia wszystkiego, bo powtarzalność wyników wcale nie musi mieć zastosowania i na zwycięski rezultat lub serię wyników można długo czekać. A to może obciążyć nasz budżet na grę.

Szukasz bukmachera dla siebie? Sprawdź STS

STS to lider rynku zakładów sportowych w Polsce. Rejestrując się w STS za pośrednictwem naszej strony otrzymasz unikalny pakiet bonusów, w tym zakład bez ryzyka oraz freebet.

STS

97/100
  • Legalny bukmacher UK
  • Sprawdzone i zweryfikowane 2 grudnia 2022
  • Najwyższa oferta na rynku z kodem GOAL
  • Sponsor reprezentacji Polski

Lider polskiego rynku legalnych bukmacherów

Zakłady bukmacherskie STS to jedna z najstarszych firm bukmacherskich w Polsce. Zdaniem wielu użytkowników i ekspertów jest to najlepszy bukmacher obecny na polskim rynku. STS posiada zezwolenie Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów zarówno przez sieć puntów stacjonarnych jak i online.

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.