BetBuilder – budowanie zakładów bukmacherskich

betbuilder co to

W zakładach bukmacherskich coraz modniejsze staje się narzędzie określane jako BetBuilder. Dzięki niemu możesz przygotować zakład, który będzie dotyczył tego samego wydarzenia sportowego, a jednocześnie będzie składał się z kilku typów na to zdarzenie. W ten sposób w obrębie pojedynczego spotkania możesz stworzyć kupon akumulowany. To samodzielne tworzenie zakładów na interesujący cię mecz. Czym jest i jak dokładnie działa BetBuilder?

Co to jest BetBuilder?

Bukmacherzy na bieżąco rozwijają swoje oferty. Na tym trendzie powstał cash out czy obstawianie bez podatku. Nowym zjawiskiem na naszej scenie jest BetBuilder, czyli model budowania zakładów. O co w nim chodzi? O to, że dzięki niemu możesz dowolnie kompilować wybrane typy w oparciu o ten sam mecz.

Przykład zakładu stworzonego wzorem BetBuilder? Załóżmy, że typujesz mecz FC Barcelona – Real Madryt, a dzięki kreatorowi zakładów możesz na tym samym kuponie wskazać:

 • wynik 1X2,
 • wynik do przerwy,
 • sumę goli,
 • liczbę rzutów rożnych.

BetBuilder to pomocne narzędzie dla ekspertów typowania, którzy dane wydarzenie sportowe analizują w oparciu o wiele aspektów. Kreator zakładów umożliwia łączenie typów, co ostatecznie wpływa na kurs całkowity kuponu. W dalszej perspektywie może się to przełożyć na wyższe wygrane.

Jak działa kreator zakładów?

To, jak działa BetBuilder, zależy też od konkretnego bukmachera. Generalnie zasada jest taka, że dzięki tej funkcji możesz zagrać na ten sam mecz więcej niż tylko jeden typ. To pozwala ci na kuponie połączyć kilka rozstrzygnięć – oczywiście tak, żeby one się wzajemnie nie wykluczały. Dla przykładu nie możesz wytypować rezultatu 2:1, a następnie dodać rynku poniżej/powyżej 2.5. 

Dołączając kolejne typy w BetBuilder automatycznie rośnie kurs całkowity kuponu. Jak on jest liczony? W ten sam sposób, co zakład akumulowany. A więc każdy kurs jest dzielony przez kolejny. Co jest istotne w kreatorze zakładów – wystarczy, że popełnisz jeden błąd, a wszystkie pozostałe typy są kasowane tj. kupon uznawany jest za przegrany. Podobnie działa to w zakładach wielokrotnych AKO.

Sprawdź czym są kupony single i AKO.

Bukmacherzy z BetBuilder

Jeśli chodzi o BetBuilder to w Polsce coraz więcej bukmacherów wprowadza tego rodzaju narzędzie. Musisz jednak zwrócić uwagę na to, że w zależności od operatora może być ona nieco inaczej określana. W STS to BetBuilder, ale w Fuksiarzu to Fuks Kreator, a w forBET Betarchitekt. Mimo wszystko istota działania jest zbliżona do siebie. Warto jednak przed skorzystaniem z niej sprawdzić, które zakłady kwalifikują się do kreatora kuponu. Przeczytaj czym jest kupon bukmacherski.

O czym trzeba pamiętać wybierając BetBuilder? Na pewno o tym, jaki sport bierze udział w tej ofercie. Dla przykładu w Fuksiarzu Fuks Kreator działa tylko w meczach piłki nożnej. Z kolei w LVBET PlayerBets jest dostępny w rozgrywkach piłkarskich, ale też NBA.

STS BetBuilder

STS to największy bukmacher w Polsce, który często wyznacza standardy na naszym rynku. Co prawda nie jest to pierwszy operator, który uruchomił BetBuilder, ale w STS maksymalnie możesz połączyć aż 10 zdarzeń z meczu piłki nożnej. To imponująca liczba, bo w ten sposób wytypujesz dosłownie każdy szczegół ze spotkania w ramach narzędzia BetBuilder.

BetBuilder w STS działa w meczach piłki nożnej. W jakich ligach możesz użyć kreatora zakładów? W tym przypadku masz do dyspozycji wiele rozgrywek począwszy od Ekstraklasy aż po Ligę Mistrzów i spotkania reprezentacji. Decydując się na BetBuilder w STS możesz połączyć następujące rynki na kuponie:

 • wynik 1. połowy,
 • suma goli,
 • kto strzeli bramkę?

Oferta STS na piłkę nożną to ponad 250 rynków pre-match, co oznacza, że możesz w niej znaleźć wiele szczegółów dotyczących rozstrzygnięć w spotkaniu. Masę z tych zdarzeń użyjesz w BetBuilder, co może pozwolić ci na odniesienie wyższej wygranej. Budowanie zakładów działa na stronie sts.pl i aplikacji mobile tego bukmachera. Apka jest dostępna na urządzenia z systemem operacyjnym iOS i Android.

Fortuna BetBuilder

W Fortunie BetBuilder jest dostępny w zakładach piłkarskich, ale też w pozostałych dyscyplinach. Za pośrednictwem tego narzędzia możesz łączyć typy w walkach MMA (UFC), a także NBA i NHL. To pozwoli ci na budowanie własnych zakładów – wszystko jest dozwolone, tylko nie to, żeby typy się wzajemnie nie wykluczały.

W Fortunie mecze, które możesz użyć w BetBuilder oznaczone są ikoną tego narzędzia. Przeglądając ofertę bukmachera na efortuna.pl lub aplikacji łatwo dostrzeżesz, gdzie możesz użyć kreatora zakładów.

Fuksiarz BetBuilder

W zakładach Fuksiarz.pl kreator typów działa w meczach piłkarskich. Fuks Kreator dostępny jest na stronie internetowej, jak i aplikacji mobile tego bukmachera. W ramach tego narzędzia maksymalnie na kuponie możesz łączyć pięć zdarzeń dotyczących następujących rynków:

 • typy główne (wynik, suma goli, obie drużyny strzelą),
 • żółte kartki/faule,
 • rzuty rożne,
 • asysty,
 • spalone.

Jeśli chodzi o obliczanie wygranej w Fuksiarzu, to działa ona tak samo, jak w STS i Fortunie.

forBET Betbuilder

forBET to jeden z tych bukmacherów, który jako pierwszy wprowadził na polski rynek funkcje kreatora zakładów. Już sama nazwa sugeruje, że chodzi o budowanie własnych rynków. Betarchitekt umożliwia łączenie zdarzeń z piłki nożnej w jeden zakład. Jak to działa? Podobnie, co u wszystkich bukmacherów online. W tym przypadku powinieneś szukać w ofercie tego bukmachera typów oznaczonych ikoną Betatchitekt.

Sprawdź również jak obstawiać piłkę nożną.

Najczęściej zadawane pytania na temat narzędzia BetBuilder

Czym jest BetBuilder?

To funkcja, która pozwala budować własne zakłady na wybrane zdarzenie sportowe. Dzięki niej możesz połączyć na jednym kuponie kilka zakładów odnoszących się do jednego spotkania.

Gdzie dostępny jest BetBuilder?

Z tego narzędzia skorzystasz m.in. u takich bukmacherów jak STS, forBET, Fortuna i Fuksiarz.

Jak rozliczany jest BetBuilder?

Działa to podobnie jak zakład akumulowany, aby kupon był wygrany wszystkie zdarzenia muszą okazać się trafione.