“Nie każdy ma taką mentalność jak ja”

Real Madryt jest ostatnio na świeczniku nie tylko dlatego, że nie potrafi dorównać kroku FC Barcelonie w walce o mistrzostwo La Liga. Ponadto gigant ligi hiszpańskiej walczy z gorącym kartoflem, jakim jest rasizm względem Viniciusa Juniora. Brazylijczyk wypowiedział się ostatnio na temat tego problemu.

Vinicius Junior
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Vinicius Junior
  • Vinicius Junior w metodyczny sposób wypowiedział się na temat problemu rasizmu
  • Brazylijczyk wypowiedział się na ten temat w rozmowie z Marką
  • Piłkarz Realu Madryt jednocześnie planuje wdrożyć projekt antyrasistowski

Viincius Junior poruszył problem rasizmu

Real Madryt pozyskał Viniciusa Juniora latem 2018 roku. Pod względem sportowy 22-latek w tej kampanii spisuje się bardzo dobrze. Jak na razie wystąpił w 41 meczach, strzelając w nich 19 goli. Zaliczył też 11 kluczowych podań. Piłkarz jednak może czuć się rozczarowany tym, że jest atakowany na tle rasistowskim przez kibiców.

Nie każdy ma taką mentalność jak ja. To bardzo smutne mówić o tym w każdym wywiadzie. Mam nadzieję, że będzie mniej przypadków rasizmu, mamy nadzieję na lepszy świat – mówił Vinicius Junior cytowany przez Markę.

Zawsze jest bardzo trudno mówić o rasizmie, ale każdego dnia staję się coraz bardziej dojrzały, aby mówić o tym lepiej. Zastanawiamy się z rodziną nad wdrożeniem antyrasistowskiego projektu dla dzieci Brazylii, które na to cierpią – uzupełnił reprezentant Brazylii.

Czytaj więcej: Real Madryt aktualnie pracuje nad tylko jednym transferem

Komentarze