Wygrane Angers, St. Etienne, Rennes i Nice

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

Gracze Angers triumfowali u siebie z Bordeaux 3:1. W innych meczach tej kolejki wygrywali zawodnicy St. Etienne, Rennes i Nice. Po jednym punkcie zdobyli zaś piłkarze Brest i Toulouse.

Zawodnicy Angers już do przerwy prowadzili 3:1, chociaż przegrywali 0:1 (de Preville). Później bramki zdobywali jednak Reine-Adelaide, Pereira i Mangani. Po zmianie stron wynik nie uległ zmianie.

Piłkarze Brest objęli prowadzenie w 25. minucie po trafieniu Autreta. W 84. minucie karnego nie wykorzystał Charbonier. Zemściło się to w 89. minucie, kiedy wyrównał Koulouris.

Na stadionie Dijon wszystkie trafienia padły do przerwy. Najpierw dwa gole zdobyli goście (Hamouma i Aholou). Z rzutu karnego odpowiedział Tavares. Ostatecznie ten wynik już się nie zmienił.

Na Stade de la Mosson na pierwsze trafienie czekaliśmy do szóstej minuty – zdobył je Morel. W 60. minucie jedenastki nie wykorzystał Delort. Dziewięć minut potem czerwony kartonik zobaczył Tait. Więcej goli już jednak nie padło i trzy punkty zdobyli goście.

W Nicei do przerwy prowadzili gospodarze 1:0 (po trafieniu Herelle). Warto dodać, że goście od 27. minuty grali w dziesięciu (po drugiej żółtej kartce dla Gnahore). Po zmianie stron przyjezdni zdołali jednak wyrównać. W 81. minucie bramkę zdobył bowiem Akolo. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. W doliczonym czasie gry bramkę na 2:1 zdobył bowiem Dante.