Sampaoli i jego latynoski sztab szkoleniowy w OM

Jorge Sampaoli
Jorge Sampaoli fot. PressFocus

Jorge Sampaoli został już przedstawiony jako nowy szkoleniowiec Olympique Marsylia. Tymczasem znane są nazwiska współpracowników Argentyńczyka. Są nimi przede wszystkim latynosi. 60-latek będzie miał do swojej dyspozycji kilku współpracowników.

Nowe rozdanie w OM

Jorge Sampaoli na dzisiaj ma w sztabie szkoleniowym cztery osoby. W gronie współpracowników Argentyńczyka są: Jorge Desio (drugi asystent), Pablo Fernandez (trener przygotowania fizycznego), Diogo Meschine (analityk) i Patricio D’Amico (analityk).

Wszystko wskazuje jednak na to, że wkrótce Sampaoli będzie miał do dyspozycji piątego współpracownika. Ma nim być Inigo Dominguez, z którym 60-letni trener współpracował w reprezentacji Chile oraz w Sevilli. 42-latek ma być analitykiem wideo w zespole ze Stade Velodrome, a także głównym asystentem pierwszego trenera.

Dominguez ostatnio był współpracownikiem Juana Lillo w Japonii, gdzie miał okazję współpracować między innymi z Andresem Iniestą. Lilo aktualnie pracuje w Man City u boku Josepa Guardioli.

Nie tylko latynosi

Przymierzany do pracy w OM Inigo Dominguez w powszechnej opinii dużo zyskał na współpracy z Juanem Lilo, który jest fanem ofensywnej gry i długiego utrzymywania się przy piłce przez swoich piłkarzy.

Niezwykle latynoski sztab szkoleniowy będzie miał też osoby związane z Olympique Marsylia już w przeszłości. Trenerem bramkarzy ma być Laurent Spinosi. Ponadto w sztabie szkoleniowym OM ma się też znaleźć Jacques Abardonado.

Sampaoli debiut w roli trenera OM zaliczy dzisiaj w starciu ze Stade de Rennais. Spotkanie zacznie się o 19:00. Arkadiusz Milik ma się znaleźć w wyjściowym składzie ekipy z Lazurowego Wybrzeża.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 10. marca 2021 18:58.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze