Sobota w lidze francuskiej dla gospodarzy

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

W dwóch sobotnich meczach szóstej kolejki francuskiej ekstraklasy wygrywali tylko gospodarze. RC Lens pokonało na swoim stadionie AS Saint-Etienne 2:0. Z kolei OGC Nice okazało się lepsze od FC Nantes, zwyciężając 2:1.

Wynik meczu na Bollaert-Delelis został otwarty w 15. minucie, gdy Gael Kauta wykorzystał rzut karny. “Jedenastka” została podyktowana po ostrym wejściu Timothy’ego Kolodziejczaka w nogi jednego ze swojego rywali. Tym samym zawodnik Zielonych za swój faul został ukarany czerwoną kartkę.

Gospodarze natomiast na jednym trafieniu nie poprzestali. Zanim jednak Piłkarze Lens zdobyli drugą bramkę, to miał miejsce kolejny brutalny faul w wykonaniu zawodnika Saint-Etienne. W tym przypadku na “czerwień” zapracował Wahbi Khazri.

Wynik spotkania ustalił natomiast Florian Sotoca, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyskoczył najwyżej do piłki, pokonując bramkarza rywali po uderzeniu Zielonych. Gospodarze wygrali zatem 2:0, dzięki czemu wskoczyli na drugie miejsce w tabeli.

Trzy gole padły w boju na Allianz Riviera. Do przerwy w rywalizacji z udziałem OGC Nice i FC Nantes miał miejsce wynik 1:1. Rezultat rywalizacji został otwarty stosunkowo szybko, bo w 27. minucie. Warte jednak podkreślenia jest to, że już od trzeciej minuty, gdyż za bezdyskusyjny faul czerwoną kartką w szeregach Kanarków ukarany został Andrei Girotto.

Grę w przewadze team z Lazurowego Wybrzeża wykorzystał za sprawą Dante, który po podaniu Amine Gouiriego skierował piłkę do siatki po uderzeniu głową. W doliczonym czasie pierwszej części gry bramkę na 1:1 zdobył jednak Imran Louza, który zamienił na gola rzut karny podyktowany za dotknięcie piłki ręką Andy Pelmarda.

W drugiej odsłonie losy rywalizacji zostały rozstrzygnięte na korzyść Nice. Po efektownej akcji bramkę na 2:1 dla gospodarzy zdobył Khephren Thuram, dzięki czemu jego zespół zaliczył trzecie zwycięstwo w trakcie trwającego sezonu, legitymując się już dorobkiem 10 punktów na koncie.