Kompletna niemoc AS Saint-Etienne w pierwszej części sezonu Ligue 1

Gracze OGC Nice
PressFocus Na zdjęciu: Gracze OGC Nice

W spotkaniu Ligue 1 AS Saint-Etienne przegrało u siebie z OGC Nice 0:3 (0:1). Gole dla triumfatorów zdobyli Amine Gouiri, Calvin Stengs i Andy Delort. Zieloni w pierwszych ośmiu potyczkach Ligue 1 nie zanotowali ani jednego triumfu. W tym momencie gospodarze są na ostatniej pozycji. Goście awansowali zaś na trzecie miejsce.

AS Saint-Etienne przegrywało u siebie z OGC Nice od 15. minuty. Gouiri celnie przymierzył z wolnego, Mahdi Camara pechowo interweniował i piłka trafiła do siatki Zielonych.

Do przerwy powinno być 2:0 dla przyjezdnych. Sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy nie wykorzystał jednak Gouiri. Dziewięć minut po zmianie stron goście dopięli swego. Khephren Thuram zagrał na wolne pole, a w pojedynku oko w oko z bramkarzem Zielonych lepszy okazał się Stengs.

Wynik spotkania na 3:0 dla przyjezdnych ustalił strzałem z kilku metrów Delort. Asystował mu Lucas Da Cunha. Gospodarze w ośmiu meczach zainkasowali jedynie trzy punkty. Natomiast goście (po siedmiu spotkaniach) mają 13 oczek.