Niemieckie media w euforii. “Mistrzostwo Świata znów jest pragnieniem”

Reprezentanci Niemiec w meczu z Wlochami
Pressfocus Na zdjęciu: Reprezentanci Niemiec w meczu z Wlochami

Prasa niemiecka była zachwycona po wysokim zwycięstwie reprezentacji narodowej nad Włochami. Dziennikarze wskazywali, że niemal wszystkie elementy działały bez zarzutu, a kadra ma potencjał nawet na zdobycie Mistrzostwa Świata.

  • Niemcy we wtorkowym meczu rozbili Włochów 5:1
  • Był to najlepszy mecz reprezentacji Niemiec pod wodzą Hansiego Flicka
  • Dziennikarze w kraju wierzą, że kadrę stać na walkę o Mistrzostwo Świata

Niemcy wyrastają na jednego z faworytów mundialu

Powoli rozkręcała się reprezentacja Niemiec w Lidze Narodów. We wtorek widać było jednak, ze wreszcie wszystkie elementy zatrybiły, a rywale nie mieli kompletnie żadnych szans w starciu z podopiecznymi Hansiego Flicka. Warto zaznaczyć, że to aktualni mistrzowie Europy ulegli aż 1:5 w Moenchengladbach. Dziennikarze niemieccy byli zachwyceni postawą kadrowiczów. Wskazywali, że w takie formie Niemcy stać na walkę o Mistrzostwo Świata.

“Kryzys 1:1 już za nami! Po czterech remisach reprezentacja kończy czarną serię. Mistrzostwo świata znów jest pragnieniem” – pisali dziennikarze SportBild.

“Mecz został szybko rozstrzygnięty, jednak cały czas widzieliśmy głód strzelania goli. Uspokoiła się atmosfera wokół kadry. Trener Flick chciał wygrać wszystkie mecze w Lidze Narodów. Po trzech remisach w końcu mu się udało” – napisał Kicker

Hansi Flick jako trener reprezentacja Niemiec nie doznał jeszcze porażki. Do tej pory poprowadził zespół w 12 meczach. Osiem z nich wygrał, cztery zakończyły się remisem. Niemieckie media podkreślają, że wtorkowe zwycięstwo było dotychczas największym od momentu objęcia reprezentacji. Niemcy znajdują się w gronie zespołów, które są faworytami bukmacherów do zdobycia Mistrzostwa Świata.

Zobacz też: Southgate bije się w pierś. “Muszę znaleźć równowagę”

Komentarze