Dania wróciła na odpowiedni szlak, Rangnick znów na tarczy

Kasper Hjulmand

Reprezentacja Danii wygrała z Austrią (2:0) w poniedziałkowym meczu czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Narodów UEFA. Ekipa Kaspera Hjulmanda odniosła trzecie zwycięstwo w tej edycji rozgrywek i umocniła się na prowadzeniu w tabeli grupy pierwszej w Dywizji A.

• Dania wróciła na zwycięski szlak po wpadce z Chorwatami
  • Wygrana Czerwono-białych była efektem goli Jonasa Winda i Andreasa Skov Olsena
  • Duńczycy z dziewięcioma punktami są na pierwszym miejscu w swojej grupie

Dania umocniła się na czele tabeli

Reprezentacja Danii przystępowała do batalii na Parken Stadion, chcąc wrócić na zwycięski szlak po porażce z Chorwacją (0:1). Tymczasem Austria nie wygrała w żadnych z dwóch ostatnich meczów. Jednocześnie pierwsze kłopoty w roli selekcjonera dopadły Ralfa Rangnicka.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji Duńczycy zapracowali w przerwie na brawa od swoich kibiców. Było one następstwem dwóch goli, dzięki którym drużyna Kaspera Hjulmanda mogła w końcowym rozrachunku cieszyć się z cennego zwycięstwa.

Wynik rywalizacji został otwarty w 21. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Jonas Wind, popisując się celnym uderzeniem z prawej. Tymczasem w bramkę na 2:0 zdobył w 37. minucie Andrea Skov Olsen, kierując piłkę do siatki po uderzeniu z lewej nogi.

Gospodarze w drugiej połowie mogli strzelić trzeciego gola. Bliski tego był w 80. minucie Pierre-Emile Hobjerg, ale tym razem z bardzo dobrej strony pokazał się austriacki bramkarz. Jednocześnie Duńczycy musieli zadowolić się wygraną 2:0.