Liga Narodów przed ostatnią kolejką. Dla kogo awans? Dla kogo spadek?

Włochy - Polska
Włochy - Polska fot. Grzegorz Wajda

We wtorek i środę rozegrane zostaną ostatnie spotkania fazy grupowej drugiej edycji Ligi Narodów. Zdecydowanie najciekawiej zapowiada się oczywiście rywalizacja w dywizji A, która wyłoni uczestników turnieju finałowego. Pewna udziału w nim jest jedynie reprezentacja Francji.

Czytaj dalej…

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Dywizja A – grupa 1

Polskich kibiców najbardziej interesuje sytuacja w grupie 1 dywizji A, w której występują podopieczni Jerzego Brzęczka. Biało-Czerwoni jeszcze kilka dni temu plasowali się na pierwszej lokacie, ale sytuacja uległa zmianie po ostatniej kolejce, w której w fatalnym stylu przegrali 0:2 z Włochami. Na kolejkę przed zakończeniem rywalizacji to właśnie Italia prowadzi w tabeli, mając na swoim koncie dziewięć punktów i jest zdecydowanym faworytem do wywalczenia awansu do Final Four. Za jej plecami plasują się reprezentacje Holandii (8 punktów) i Polski (7).

W ostatniej kolejce reprezentacja Włoch zagra na wyjeździe z Bośnią i Hercegowiną, która nie ma już szans na utrzymanie się w dywizji A. Drużyna Roberto Manciniego będzie pewna awansu, jeżeli zapisze na swoje konto zwycięstwo. Wówczas nie będzie musiała patrzeć na rozstrzygnięcie drugiego spotkania. W przypadku ewentualnego remisu z Bośnią Włosi będą musieli liczyć na potknięcie Holandii w meczu z Polską w Chorzowie.

Reprezentacja Holandii, aby myśleć o awansie musi przede wszystkim pokonać Biało-Czerwonych, a także liczyć na stratę punktów przez reprezentację Włoch. Iluzoryczne szanse na awans ma również reprezentacja Polski, ale aby do tego doszło, musiałby wydarzyć się cud. Za taki należałoby bowiem uznać zwycięstwo drużyny Jerzego Brzęczka w meczu z Holandią przy jednoczesnej porażce Włoch z Bośnią i Hercegowiną.

Bukmacherzy nie mają wątpliwości i w roli murowanego faworyta do awansu stawiają reprezentację Włoch. Kurs na jej awans w forBET zakłady bukmacherskie wynosi aktualnie 1.30. Awans polskiego zespołu jest natomiast “wyceniany” na 18.10.

Zwycięzca grupy 1 dywizji A
drużyna
Włochy 1,30 Sprawdź ofertę forBET
Holandia 3,60 Sprawdź ofertę forBET
Polska 18,10 Sprawdź ofertę forBET
Kursy aktualne na 17.11.2020 09:24

Dywizja A – grupa 2

W grupie 2 w grze w o awans do turnieju finałowego liczą się tylko dwie drużyny – Belgia (12 punktów) i Dania (10 punktów), które w ostatniej kolejce zmierzą się w bezpośrednim spotkaniu w Leuven.

Sytuacja w tej grupie jest jasna. Reprezentacja Belgii zapewni sobie pierwsze miejsce w przypadku zwycięstwa lub remisu. Duńczyków satysfakcjonować będzie tylko wygrana.

W turnieju finałowym na pewno nie zagra reprezentacja Anglii, która szanse na awans straciła po ostatniej porażce 0:2 z Belgią. Drużyna prowadzona przez Garetha Southgate’a zakończy grupową rywalizację na trzecim miejscu w tabeli. Ostatnie miejsce i spadek do dywizji B przypadnie natomiast reprezentacji Islandii, która przegrała wszystkie pięć dotychczasowych spotkań.

Zwycięzca grupy 2 dywizji A
drużyna
Belgia 1,14 Sprawdź ofertę forBET
Dania 5,15 Sprawdź ofertę forBET
Kursy aktualne na 17.11.2020 09:24

Dywizja A – grupa 3

Rywalizacja o awans do turnieju finałowego w grupie 3 została rozstrzygnięta już w ostatniej kolejce. Dzięki wyjazdowej wygranej 1:0 z Portugalią awans o turnieju finałowego zapewniła sobie Francja. Portugalczycy grupową rywalizację zakończą na drugim miejscu.

Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja o pozostanie w dywizji A, którą w równoległych spotkaniach stoczą ze sobą Chorwaci i Szwedzi. Pierwsi podejmować będą w Splicie Portugalię, natomiast drudzy zagrają na Stade de France w Saint-Denis z Francją.

Aktualnie reprezentacje Chorwacji i Szwecji mają na swoim koncie po trzy punkty. Jeżeli po ostatniej kolejce również będą miały identyczną liczbę punktów, o tym która drużyna zajmie wyższą lokatę zadecyduje ogólny bilans bramkowy, a w dalszej kolejności liczba strzelonych bramek we wszystkich spotkaniach.

Dywizja D – grupa 4

Duże emocje towarzyszyć będą rywalizacji w grupie 4, w której rozstrzygnie się zarówno rywalizacja o pierwsze miejsce, jak i o pozostanie w dywizji A. Aktualnie w tabeli prowadzą Niemcy (9 punktów) przed Hiszpanią (8), Ukrainą (6) i Szwajcarią (3).

Sprawa awansu do turnieju finałowego rozstrzygnie się w Sewilli, gdzie reprezentacja Hiszpanii podejmować będzie Niemcy. W lepszej sytuacji przed ostatnim meczem są oczywiście podopieczni Joachima Loewa, których usatysfakcjonuje nawet remis. Ekipa Luisa Enrique potrzebuje natomiast zwycięstwa.

W drugim spotkaniu toczyć się będzie rywalizacja o pozostanie w dywizji A. Reprezentacja Szwajcarii, która ma trzy punkty mniej od Ukrainy, wcale nie stoi na straconej pozycji. Helweci zapewnią sobie utrzymanie, jeżeli we wtorkowym meczu w Lucernie pokonają Ukrainę 1:0, 2:1 lub różnicą dwóch bramek i więcej.

Zwycięzca grupy 4 dywizji A
drużyna
Niemcy 1,50 Sprawdź ofertę forBET
Hiszpania 2,30 Sprawdź ofertę forBET
Kursy aktualne na 17.11.2020 09:24Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze