Joachim Loew
Joachim Loew fot. Nina Zotina / Sputnik/ Hepta / Sport Pictures

Niemieckie media krytykują kadrę. Problemem defensywa

Niemieckie media nie są zadowolone z tego, co prezentuje w ostatnim czasie drużyna prowadzona przez Joachima Loewa. Jego reprezentacja zaledwie zremisowała we wtorek ze Szwajcarią. Martwi głównie defensywa, która dopuściła do utraty trzech goli.

Czytaj dalej…

Nasi zachodni sąsiedzi zremisowali cztery z pięciu ostatnich spotkań. Obecnie zajmują przez to drugie miejsce w grupie Ligi Narodów i są za plecami Hiszpanów. Ostatnio nie zdołali też pokonać w meczu towarzyskim Turcji (3:3).

„Totalny chaos w defensywie” – grzmi na pierwszej stronie środowego wydania Bild. Tymczaem Lothar Matthaus, ekspert i osoba, która w ostatnim czasie mocno krytykowała Loewa, odniósł się do decyzji kadrowych selekcjonera. – Moim zdaniem Jogi powinien skończyć z ciągłymi eksperymentami dotyczącymi składu i ustawienia zespołu. Nasza kadra najlepiej czuje się grając w systemie z trzema obrońcami, a Loew próbuje ciągle innych rozwiązań – powiedział w wywiadzie dla Bilda.

Prócz Matthausa krytycznych uwag kadrze nie szczędził też były reprezentant kraju, Bastian Schweinsteiger. – Kadra gra naprawdę mizernie i nie można dziwić się fanom, jeśli ci nie identyfikują się z tą drużyną w stu procentach. Na Miejscu Loewa grałbym ofensywniej, posyłając jednego zawodnika więcej do ataku lub pomocy. Nie podoba mi się gra piątką defensywnych graczy, to nie zdaje egzaminu – mówił Schweini po niedawnym meczu z Ukrainą.

Przed wtorkowym starciem z Helwetami Loew oczekiwał od swoich podopiecznych odwagi, precyzji i koncentracji. Media w Niemczech zauważają kąśliwie, że cechy te prezentowali raczej w spotkaniu tym Szwajcarzy.

W żadnym z ostatnich pięciu meczów Niemcy nie zachowali czystego konta. Łącznie stracili w nich aż dziewięć goli.

Komentarze