UEFA nie patyczkowała się z Kudelą. Czech zawieszony za rasizm

Ondrej Kudela (z prawej)
Ondrej Kudela (z prawej) fot. PressFocus

UEFA ukarała Ondreja Kudelę ze Slavii Praga zawieszeniem na 10 meczów. Jest to następstwem rasistowskiego zachowania wobec Glena Kamary z Rangersów, co miało miejsce w trakcie spotkania Ligi Europy.

Zero litości i pobłażania

UEFA pierwotnie ukarała czeskiego zawodnika jednym meczem dyskwalifikacji. Ponadto wszczęła postępowanie dyscyplinarne przeciwko zawodnikowi teamu z Ibrox Park w związku ze starciem, które miało miejsce w zeszłym miesiącu. Ten ostatecznie też nie uniknął konsekwencji. Kamara broniąc się jednak przekonywał, że był dręczony na tle rasowym przez Kudelę.

Po zbadaniu sprawy Czech został najpierw wykluczony ze spotkania przeciwko Arsenalowi, które miało miejsce tydzień temu i zakończyło się rezultatem 1:1. Na tym jednak sprawa się nie zakończyła. UEFA dokładniej podeszła do tematu i następstwem tego jest to, że Kudela za hasło: “pierd….a małpa” został zdyskwalifikowany na 10 spotkań.

Dostało się też reprezentantowi Finlandii

Warto jednak zaznaczyć, że fiński piłkarz sierraleońskiego pochodzenia został zawieszony na trzy spotkania. Jest to efektem tego, że doszło do rękoczynu z udziałem Kamary. Każdy z wymienionych zawodników ma prawo do złożenia odwołania od werdyktu.

Slavia Praga w czwartkowy wieczór rozegra rewanżowe spotkanie z Kanonierami w ćwierćfinale Ligi Europy. Czeski team przystąpi do potyczki osłabiony brakiem dziewięciu zawodników. Do batalii z Arsenalem drużyna podejdzie po wygranych derbach w lidze ze Spartą Praga (2:0). Zespół z Londynu pokonał z kolei Sheffield United (3:0).

Komentarze