Raków zaskoczył pomysłem. Niecodzienne rozegranie rzutu rożnego [WIDEO]

Raków Częstochowa w pierwszej połowie zdecydował się na niecodzienne rozegranie rzutu rożnego. Wideo z tej akcji szybko obiegło internet.

Sturm - Raków
Obserwuj nas w
fot. Imago/Chris Bauer Na zdjęciu: Sturm - Raków
  • Raków w pierwszej połowie zaskoczył pomysłem na stały fragment gry
  • Podczas rzutu rożnego w ofensywie piłkarze Rakowa niecodziennie ustawili się w polu karnym rywala
  • Słabe dośrodkowanie sprawiło, że z tej akcji nie wynikło żadne zagrożenie

Raków z niecodziennym pomysłem

Raków Częstochowa mierzy się w czwartek na wyjeździe ze Sturmem Graz w ramach 5. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Ewentualna porażka odbierze ostatecznie szanse Medalików na występy wiosną w europejskich pucharach. Pierwsze spotkanie między tymi drużynami zakończyło się skromną wygraną Austriaków.

Medaliki wyglądają nieźle, a w niektórych okresach gry wręcz dominują nad gospodarzami. Do przerwy nie padła żadna bramka, choć piłkarze Rakowa mieli kilka dogodnych okazji, aby otworzyć wynik.

Hitem internetu stał się natomiast rzut rożny Rakowa z 29. minuty spotkania. Większość zawodników mistrza Polski, którzy uczestniczyli w ofensywnym stałym fragmencie gry, ustawiło się blisko linii końcowej, zmuszając rywali do przyjęcia podobnych pozycji. Oczywiście samo wykonanie pozostawiało wiele do życzenia, a dośrodkowana piłka padła łupem bramkarza Sturmu, natomiast sam pomysł na rozegranie tej akcji był bardzo oryginalny.

Zobacz również: Grabara w swoim stylu. Wyśmiał wybory Probierza. “Zmieniłem numer telefonu”

Komentarze