LE: kolejne zwycięstwo Betisu, Dybala znów kluczowy w Romie

Real Betis, Luiz Henrique
PressFocus Na zdjęciu: Real Betis, Luiz Henrique

Zakończyły się już czwartkowe spotkania Ligi Europy. W ciekawszych pojedynkach AS Roma gładko rozprawiła się z fińskim HJK, a Betis Sewilla pokonał Ludogorets 3:2 odnosząc drugie zwycięstwo w tych rozgrywkach. Dość ciekawe widowisko stworzyli piłkarze Royalu Union z Malmo zdobywając pięć goli. W Barwach Unionu Berlin 64. minuty na placu gry spędził Puchacz.

• Puchacz zagrał w barwach Unionu Berlin
  • Roma gładko zwyciężyła z HJK grając w przewadze
  • Betis odniósł drugie zwycięstwo z Lidze Europy

Wejście smoka Dybali, cios za cios w meczu Royalu z Malmo, Fenerbache wyszarpało remis

W jednym z ciekawszych spotkań Ligi Europy AS Roma rywalizowała z fińskim HJK. Goście już od 15. minuty grali w dziesięciu po czerwonej kartce dla Tenho. Gospodarze długo się jednak męczyli nie mogą przełamać defensywy rywala. Udało to się dopiero po zmianie stron za sprawą Dybali, który kilkadziesiąt sekund po wejściu na plac gry otworzył wynik spotkania. Dwie minuty później było już 2:0, a na listę strzelców wpisać się Pellegrini. W kolejnych minutach Włochom grało się już znacznie łatwiej. Trzeciego gola dołożył jeszcze Belotti.

W drugim spotkaniu tej grupy Betis pokonał Ludogorets. Goście próbowali stawiać opór, jednak różnica klas była aż nadto widoczna. Zespół z La Liga z dwoma zwycięstwami na koncie przewodzi w tabeli grupy C.

Dość ciekawe widowisko stworzyli też piłkarze belgijskiego Royal Union z Malmo. Goście szybko objęli prowadzenie, jednak Belgowie potrzebowali 11. minut, aby doprowadzić do wyrównania. Po przerwie znów bramkę zdobyli Szwedzi. Royal jednak nie zamierzał się poddawać i tym razem odrobił straty z nawiązką w ciągu zaledwie dwóch minut zdobywając dwa gole.

Interesująco było też w Rennes, gdzie gospodarze prowadzili już 2:0 z Fenerbache. Goście zdołali jednak odrobić straty w doliczonym czasie gry. W pozostałych spotkaniach Braga pokonała Union Berlin 1:0. W wyjściowym składzie drużyny z Bundesligi znalazł się Puchacz, który na boisku przebywał do 64. minuty. Dynamo Kijów przegrało z Larnacą, a FC Zurych nie dał rady w starciu z Bodo/Glimnt.

Mecz Arsenalu z PSV Eindhoven, który miał odbyć się na obiekcie Kanonierów został przełożony ze względu na uroczystości odbywające się w Londynie po śmierci królowej Elżbiety II.

Wyniki 2. kolejki fazy grupowej Ligi Europy

AS Roma – HJK 3:0 (0:0)
47′ Dybala, 49′ Pellegrini, 68′ Belotti

Betis Sevilla – Ludogorets 3:2 (2:1)
25′ Luiz Henrique, 39′ Joaquin, 59′ Canales – 45′ Despodov, 75′ Rick

Bodo/Glimnt – Zurych 2:1 (0:0)
54′ Selnaes (sam.), 58′ Vetlessen – 81′ Avadijaj

Braga – Union Berlin 1:0 (0:0)
77′ Vitinha

Dynamo Kijów – Larnaca 0:1 (0:1)
8′ Gyurcso

Rennes – Fenrbache 2:2 (0:0)
52′ Terrier, 54′ Majer – 60′ Kahveci, 90′ Valencia

Royal Union – Malmo 3:2 (1:1)
17′ Burgess, 69′ Teuma, 71′ Boniface – 6′ Cessay, 57′ Thelin