LE: Skromna zaliczka Valencii

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

W jednym ze spotkań 1/8 finału Ligi Europy, Valencia wypracowała sobie niewielką zaliczkę przed rewanżowym starciem z Krasnodarem, pokonując rosyjski zespół 2:1 (2:0). Do przerwy Nietoperze prowadziły 2:0 po dwóch trafieniach Rodrigo, ale w drugiej odsłonie straty zmniejszył Claesson.

Marcelino Garcia Toral dokonał aż siedmiu zmian względem jedenastki, która rozpoczęła ostatnie ligowe starcie z Bilbao – na murawie od pierwszych minut ponownie pojawili się Neto, Diakhaby, Parejo i Rodrigo. Na trzy korekty po remisie ze Spartakiem zdecydował się za to trener Musaev – zamiast Fjolusona, Pereyry i Suleymanova, mogliśmy oglądać Spajicia, Olssona i Stotsky’ego.

Od pierwszych minut groźniejsze sytuacje konstruowali sobie gospodarze – już w drugiej minucie bliski szczęścia był Soler, ale jego uderzenie wybronił Safonov. Dziesięć minut później było już jednak 1:0 – Rodrigo przebiegł kilka metrów z piłką wzdłuż linii szesnastki, po czym precyzyjnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce.

Podopieczni trenera Marcelino drugiego gola dołożyli w 24. minucie – Latorre dograł wówczas w polu karnym do Rodrigo, który płaskim uderzeniem ustrzelił dublet. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy swoje okazje mieli jeszcze Gameiro i Stotsky, ale wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa mogła rozpocząć się po myśli gości, którzy w 52. minucie byli bliscy zdobycia gola kontaktowego – po dośrodkowaniu Wandersona, minimalnie chybił jednak Petrov. Dziesięć minut później było już jednak 2:1 – po zagraniu Gazinskiy’ego z głębi pola, sytuację sam na sam z Neto wykorzystał Claesson.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, choć w 83. minucie dogodną sytuację na poprawienie rezultatu miał Soler, ale górą w tym pojedynku okazał się Safonov. Rewanż już za tydzień w czwartek.

Valencia CF – Krasnodar 2:1 (2:0)

1:0 Rodrigo 12′
2:0 Rodrigo 24′
2:1 Claesson 63′