LE: Pokaźna zaliczka Valencii

Denis Czeryszew

Bardzo blisko awansu do 1/8 finału są piłkarze Valencii, którzy ograli dziś na wyjeździe Celtic 2:0 (1:0). Bohaterami Nietoperzy zostali Denis Cheryshev i Ruben Sobrino, którzy zapisali na swoje konto po golu i asyście. W przyszły czwartek drużyny ponownie spotkają się na Mestalla, choć rewanż przy takim wyniku wydaje się być formalnością.

W pierwszych minutach obie drużyny stworzyły sobie po jednej, dogodnej sytuacji. Najpierw płaskie uderzenie McGregora sparował Neto, a kwadrans później, po groźnym strzale głową Wassa, doskonale interweniował Bain.

Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry w pierwszej połowy, bardzo cennego gola zdobyły Nietoperze – Dani Parejo zagrał prostopadłe podanie do wychodzącego w tempo Sobrino, ten wyłożył futbolówkę do niepilnowanego Cherysheva, a Rosjanin posłał ją do pustej bramki.

Druga połowa rozpoczęła się tak, jak zakończyła pierwsza – od gola dla Valencii. Ponownie w akcji pokazał się duet Sobrino-Cheryhev. Po szybkiej kontrze, piłkę z lewej flanki dośrodkował w pole karne Rosjanin, natomiast tym razem z gola cieszył się Hiszpan. Chwilę później, Bain wybronił jeszcze próbę Picciniego.

Celtic – Valencia CF 0:2 (0:1)

0:1 Cheryshev 42′
0:2 Sobrino 49′