LE: Pewna wygrana Napoli, gol Milika

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. Grzegorz Wajda

Praktycznie pewni awansu do ćwierćfinału Ligi Europy są po dzisiejszym spotkaniu piłkarze Napoli, którzy pokonali przed własną publicznością RB Salzburg 3:0 (2:0). Bramki dla gospodarzy zdobyli Milik, Ruiz i Onguene (gol samobójczy). Milik na murawie spędził dziś 81 minut, natomiast kwadrans krócej grał Zieliński.

Opiekun gospodarzy, Carlo Ancelotti, zdecydował się na dwie zmiany w wyjściowej jedenastce – miejsca Malcuita i Insigne zajęli Rui oraz Mertens. Pięciu piłkarzy po wygranej z Wolfsberger wymienił za to trener Rose – Stanković, Vallci, Todorović, Mwepu i Prevljak zostali zastąpieni przez Walkego, Andre Ramalho, Lainera, Junuzovicia i Dakę.

Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy w dziesiątej minucie objęli prowadzenie – po prostopadłym podaniu Mertensa, Milik ze stoickim spokojem minął bramkarza i posłał futbolówkę do pustej siatki. Osiem minut później było już 2:0 – po dograniu Callejona, celnym wolejem z linii szesnastki popisał się Ruiz.

W pierwszych minutach po zmianie stron, obie drużyny wykreowały sobie po jednej sytuacji na zdobycie gola, ale rezultatu nie zmienił ani Dabbur, ani Mertens. W 58. minucie, po raz trzeci futbolówkę z siatki wyciągać musiał jednak Walke – Rui posłał centrę z lewego skrzydła, a niefortunnie interweniujący Onguene wpakował piłkę do własnej bramki.

Jak się później okazało, Francuz ustalił tym samym wynik spotkania, choć było jeszcze kilka dogodnych sytuacji, by rezultat zmienić. W 69. minucie, Ramalho zablokował jednak Callejona, dwie minuty później słupek ostemplował Gulbrandsen, a kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, okazję na ustrzelenie dubletu zmarnował Milik.

Neapolitańczycy udadzą się więc do Salzburga z trzema golami przewagi, więc mało prawdopodobne wydaje się, by coś miało stanąć podopiecznym Carlo Ancelottiego na drodze do ćwierćfinału. Rewanż już w następny czwartek.

SSC Napoli – RB Salzburg 3:0 (2:0)