Gracz Betisu najstarszym strzelcem gola w Lidze Europy

Joaquin, Real Betis
PressFocus Na zdjęciu: Joaquin, Real Betis

Skrzydłowy Realu Betis Joaquin stał się najstarszym strzelcem w historii Ligi Europy po zdobyciu wspaniałego gola przeciwko Ludogoretsowi w czwartkowy wieczór.

  • Joaquin został najstarszym strzelcem gola w Lidze Europy
  • Hiszpan zdobywając bramkę przeciwko Ludogoretsowi miał 41 lat i 56 dni
  • Gracz Betis jest także najstarszym asystentem w Lidze Europy

Joaquin z rekordami w Lidze Europy

Mając 41 lat i 56 dni, Joaquin jest teraz oficjalnie najstarszym zawodnikiem w rozgrywkach Ligi Europy, który zdobył gola. Hiszpan do siatki trafił w 39. minucie dając swojej drużynie dwubramkowe prowadzenie.

Joaquin gra w Realu Betis od 2015 roku. Do hiszpańskiego klubu, w którym rozpoczynał także karierę na początku XXI. wieku dołączył z Fiorentiny. W tym czasie rozegrał ponad 400 spotkań i zdobył ponad 50 goli. Jego kontrakt wygasa w czerwcu przyszłego roku.

Zdobywają gola przeciwko Ludogoretsowi, Joaquin przebił Hestada, który strzelił bramkę dla norweskiej drużyny Molde w listopadzie 2015 roku w wieku 40 lat i 98 dni. Trzecim w tej klasyfikacji jest teraz Jorge Molina ze zdobytym golem w wieku 38 lat i 324 dni dla Getafe. W pierwszej piątce znaleźli się jeszcze David Catala z AEK Larnaca (38 lat i 224 dni) oraz Walter Samuel z FC Basel (37 lat i 333 dni).

To nie pierwszy rekord Joaquina w Lidze Europy. W lutym został najstarszym zawodnikiem, który kiedykolwiek asystował przy bramce w tym turnieju – wtedy miał 40 lat i 211 dni.

Zobacz również: Mylą się ludzie, a nie system. Sędziów trzeba zrozumieć, ale i karać

Komentarze