Arteta: musimy się znacznie poprawić w grze obronnej

Arsenal tylko zremisował ze Sportingiem (2:2) w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy. Po zakończeniu spotkania Mikel Arteta, podkreślił, że jego zespół musi znacznie poprawić się w grze obronnej, by marzyć o sukcesie.

Mikel Arteta
PressFocus Na zdjęciu: Mikel Arteta
  • Arsenal nie zdołał wywalczyć zaliczki w wyjazdowym meczu ze Sportingiem (2:2)
  • Mikel Arteta ubolewał nad grą obronną swojej drużyny
  • Czwartkowe spotkanie było debiutem w zespole Kanonierów polskiego defensora – Jakuba Kiwiora

“Trudno o dobry wynik, gdy tracisz dwa gole tego typu”

Arsenal nie zanotował dobrego meczu ze Sportingiem. Pierwsze spotkanie 1/8 finału Ligi Europy zakończyło się remisem 2:2. Po zakończeniu starcia Mikel Arteta ubolewał nad grą obronną swoich podopiecznych.

To prawda, że musimy się znacznie poprawić w tym aspekcie, by nadal wygrywać mecze. Kiedy tracisz dwa gole tego typu na wyjeździe w rozgrywkach europejskich, bardzo trudno uzyskać pozytywny wynik. Zbyt często myliliśmy się przy prostych podaniach. Musimy bronić naszego pola karnego znacznie lepiej – powiedział Hiszpan. Warto dodać, że niezbyt udany debiut w nowych barwach zanotował polski obrońca – Jakub Kiwior.

Kanonierzy rozegrają rewanż u siebie w przyszły czwartek. Zanim jednak do tego dojdzie, londyńczyków czeka kolejna batalia na drodze po mistrzostwo Premier League. W niedzielę pojadą na Craven Cottage, by zmierzyć się w Fulham w derbach Londynu.

Czytaj więcej: Ten Hag wyróżnił jednego gracza po meczu z Betisem. “Pokazał osobowość”.

Fulham
Arsenal
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 12 marca 2023 14:59.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze