Sędzia, który doprowadził do skandalu w La Lidze ukarany

Gil Manzano, który dopuścił się fatalnego zachowania w końcówce meczu Valencii CF z Realem Madryt (2:2), został we wtorek ukarany przez Sędziowski Komitet Techniczny. Trzeba jednak powiedzieć wprost, że kara nie wydaje się zanadto surowa.

Gil Manzano
IMAGO / NurPhoto Na zdjęciu: Gil Manzano
  • W sobotę Gil Manzano wypaczył wynik spotkania Valencii CF z Realem Madryt (2:2)
  • Po jego dziwacznym zachowaniu natychmiast podniosło się larum, nie tylko w Hiszpanii, ale i całej Europie
  • Sędziowski Komitet Techniczny postanowił zawiesić arbitra… na dwa spotkania

Manzano odpocznie od sędziowania. Ale nie na długo

O tym, co wydarzyło się w sobotę na Estadio Mestalla, będzie mówiło się latami. Starcie pomiędzy Valencią CF a Realem Madryt weszło już w końcową fazę gry. Sędzia Gil Manzano, który już w doliczonych minutach stracił sporo czasu na konsultacje z VAR-em, zagwizdał po raz ostatni w najgorszym możliwym momencie. Jeden z graczy Królewskich dośrodkował bowiem piłkę. Ta trafiła do Jude’a Bellinghama, a Anglik skierował ją do siatki – tyle, że zrobił to na sekundę po dziwacznej decyzji arbitra. Manzano spuentował swój popis, wlepiając angielskiemu pomocnikowi czerwoną kartkę, po czym zszedł z murawy.

Jasne wydawało się, że Sędziowski Komitet Techniczny mocno ukarze międzynarodowego arbitra. Do tego jednak nie doszło. Jak poinformowało we wtorek Archivo VAR, 40-latek będzie pauzował w dwóch najbliższych kolejkach La Ligi.

To oznacza, że wróci do pracy tuż po zakończeniu marcowej przerwy reprezentacyjnej.