Girona nie odpuszcza Barcelonie. Złe wieści dla Lewandowskiego [WIDEO]

Girona FC wciąż nie rzuciła ręcznika w walce z FC Barceloną o drugie miejsce w tabeli La Ligi. W niedzielę Katalończycy w samej końcówce pokonali Real Betis, a kluczowego gola strzeliła żywa legenda klubu, Christian Stuani.

Christian Stuani
NurPhoto SRL / Alamy Na zdjęciu: Christian Stuani
  • Girona FC w niedzielę zdołała pokonać Real Betis (3:2)
  • Kluczowego gola strzelił Stuani, a wcześniej dublet ustrzelił Dowbyk
  • Tym samym podopieczni trenera Michela znów tracą do FC Barcelony dwa punkty. Ukraiński napastnik zdystansował zaś Roberta Lewandowskiego w walce o Trofeum Pichichi

Kolejne trzy punkty dla Girony, Dowbyk wraca do walki o koronę króla strzelców

Girona FC w ostatniej kolejce przed marcową przerwą reprezentacyjną straciła drugie miejsce w tabeli La Ligi. Sama przegrała 0:1 z Getafe CF, zaś FC Barcelona zdemolowała Atletico Madryt (3:0). Z kolei w sobotę Blaugrana dała radę wypunktować UD Las Palmas (1:0), wywierając presję – nie tylko na Real Madryt, ale i na “sąsiadów” z Katalonii.

Mecz z Realem Betis nie był łatwy. Na nieszczęście dla Roberta Lewandowskiego, przełamał się w nim Artem Dowbyk. Ukraiński napastnik najpierw otworzył wynik po rzucie karnym, a po przerwie wykorzystał podanie Portu. Te gole przedzieliło jeszcze piękne trafienie Williana Jose, który wrzucił piłkę za kołnierz Paulo Gazzanigi.

Ten dublet Dowbyka oznacza, że ma już na koncie 16 bramek. Tyle samo mają na koncie Jude Bellingham i Ante Budimir. Robert Lewandowski ma na koncie “zaledwie” 13 trafień i w pierwszej kolejności musi wyprzedzić Alvaro Moratę (14), by wierzyć w obronę korony króla strzelców.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Katalończyków 3:2. Już w doliczonym czasie gry wprowadzony z ławki Christian Stuani zdołał na raty pokonać Ruiego Silvę. Tym samym Girona FC utrzymuje dystans dwóch punktów do Blaugrany.