Z kim reprezentacja Polski zagra przed Euro? Oto nasi rywale w meczach towarzyskich

Reprezentacja Polski po wywalczeniu awansu na Mistrzostwa Europy może w pełni skupić się na przygotowaniach do turnieju. Przed Euro podopieczni Michała Probierza rozegrają dwa mecze towarzyskie z kadrą Turcji oraz Ukrainy.

Reprezentacja Polski
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Reprezentacja Polski
  • Reprezentacja Polski wywalczyła awans na Mistrzostwa Europy
  • Przed turniejem zagramy dwa mecze towarzyskie
  • Rywalami biało-czerwonych będzie reprezentacja Turcji oraz Ukrainy

Z kim reprezentacja Polski zagra przed Euro?

Reprezentacja Polski we wtorek po zaciętym boju z Walią wyszarpała w rzutach karnych bilety na Mistrzostwa Europy. Dzięki dramatycznemu zwycięstwu biało-czerwoni latem pojadą na turniej do Niemiec, gdzie przyjdzie rywalizować im w grupie D z Francją, Holandią oraz Austrią.

Kibice naszej kadry po raz kolejny będą mogli zobaczyć podopiecznych Michała Probierza w akcji na początku czerwca. Wtedy Polska rozegra dwa mecze towarzyskie bezpośrednio przed rozpoczęciem Euro. Jak już wcześniej informował Polski Związek Piłki Nożnej rywalami biało-czerwonych będzie reprezentacja Turcji oraz Ukrainy.

Plan sparingów reprezentacji Polski:

7 czerwca – Mecz z Ukrainą. Miejsce i godzina do ustalenia.

10 czerwca – Mecz z Turcją. Miejsce i godzina do ustalenia.

Spotkanie z Ukrainą będzie naszym 10. meczem w historii. Ostatnio rywalizowaliśmy z nimi w listopadzie 2020 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Po bramkach Jakuba Modera oraz Krzysztofa Piątka wygraliśmy 2:0. Z kolei na mecz z Turcją czekamy ponad 20 lat. W ostatnim meczu rozegranym w 1993 roku przegraliśmy 1:2 w Stambule.

Mistrzostwa Europy dla reprezentacji Polski rozpoczną się 16 czerwca od meczu z Holandią. Drugi mecz w fazie grupowej zagramy 21 czerwca z Austrią. Natomiast rozgrywki w grupie zakończymy starciem z Francją 25 czerwca.

Komentarze