Reprezentacja Polski
Reprezentacja Polski fot. Grzegorz Wajda

Reprezentacja Polski poleci do Izraela

Reprezentacja Polski zgodnie z planem wyleci w piątek 15 listopada 2019 roku do Izraela na mecz eliminacji mistrzostw Europy 2020 – poinformował PZPN w oficjalnym komunikacie. Wcześniej, ze względu na napiętą sytuację w kraju gospodarza spekulowało się na temat rozegrania spotkania w innym kraju.

Czytaj dalej…

“Biorąc pod uwagę napiętą sytuację w kraju gospodarza meczu, PZPN po licznych rozmowach i konsultacjach z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP, ambasadą Polski w Izraelu, federacją piłkarską Izraela oraz przedstawicielami UEFA, podjął decyzję o udaniu się do Jerozolimy i rozegraniu planowanego meczu eliminacji ME” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

“Nasi rozmówcy i partnerzy organizujący te rozgrywki zapewnili nas o wykluczeniu ryzyka i gwarancjach bezpieczeństwa podróży i pobytu reprezentacji Polski oraz grupy ok. 2000 polskich kibiców, wybierających się do Izraela. Jednocześnie gospodarze meczu zaapelowali do polskich kibiców o odpowiedzialność, dyscyplinę i bezwzględne zastosowanie się do przepisów prawnych obowiązujących na terenie państwa Izrael.

Polski Związek Piłki Nożnej zastrzega sobie prawo podjęcia stosownych i stanowczych działań w sytuacji, kiedy w związku z meczem Izrael – Polska będzie zagrożone bezpieczeństwo polskich piłkarzy i kibiców”.

Komentarze