Rafał Pietrzak
Rafał Pietrzak fot. Grzegorz Wajda

Awaryjne powołania dla Pietrzaka i Czerwińskiego

Selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek zdecydował się na powołanie w trybie awaryjnym dwóch dodatkowych zawodników na zbliżające się spotkania z Finlandią, Włochami oraz Bośnią i Hercegowiną. Powołania otrzymali Rafał Pietrzak z Lechii Gdańsk i Alan Czerwiński z Lecha Poznań. Decyzja selekcjonera jest także związana z uzyskaniem przez Macieja Rybusa pozytywnego wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Czytaj dalej…

Powrót po dwóch latach i debiutant Czerwiński

Dla 28-letniego Pietrzaka będzie to szansa na powiększenie swojego dorobku w drużynie narodowej. Do tej pory miał okazję dwukrotnie założyć koszulkę reprezentacji Polski. Zadebiutował w niej 7 września 2018 roku w meczu Ligi Narodów z Włochami (1:1). Cztery dni później wystąpił także w towarzyskim meczu z Irlandią (1:1).

Dla o rok młodszego Alana Czerwińskiego będzie to okazja do debiutu w reprezentacji Polski. 27-latek przekonał do siebie selekcjonera Biało-Czerwonych bardzo dobrymi występami od początku sezonu w barwach Lecha Poznań, do którego latem dołączył z Zagłębia Lubin.

Trzy pojedynki Biało-Czerwonych

Reprezentacja Polski w najbliższych dniach rozegra trzy spotkania. Już w środę Biało-Czerwoni podejmować będą w Gdańsku reprezentację Finlandię. Pojedynek ten będzie miał charakter towarzyski. W kolejnych dniach drużynę Jerzego Brzęczka czekają natomiast dwa mecze w ramach Ligi Narodów. W niedzielę 11 października Polacy zmierzą się w Gdańsku z Włochami, natomiast trzy dni później zagrają we Wrocławiu z Bośnią i Hercegowiną.

Komentarze