Łukasz Piszczek
Łukasz Piszczek fot. Grzegorz Wajda

Piszczek może dołączyć do sztabu reprezentacji Polski

Tomasz Włodarczyk z serwisu Meczyki.pl poinformował o zmianach, które będą miały miejsce w reprezentacji Polski. Przede wszystkim z kadrą nie będzie pracował Damian Salwin, który był psychologiem w drużynie i jednym z najbardziej zaufanych współpracowników selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka. Ponadto do sztabu szkoleniowego Biało-czerwonych ma dołączyć Łukasz Piszczek.

Czytaj dalej…

Według doniesień zwykle dobrze poinformowanego w tematach reprezentacji Polski dziennikarza opiekun reprezentacji w swoim planie na pierwszą część 2021 roku zaznaczył, że chce poszerzyć sztab szkoleniowy o ludzi, którzy mieli okazję zmierzyć się z wielkim futbolem. Przed Euro do kadry Biało-czerwonych mają dołączyć dodatkowi analitycy, którzy będą odpowiadać za rozpracowywanie rywali.

Ciekawy pomysł

Ponadto trener Jerzy Brzeczek, chciałby mieć w swoim sztabie szkoleniowym byłego reprezentanta Polski Łukasza Piszczka. 35-latek ma umowę z Borussią Dortmund do końca sezonu. Po tym czasie wszystko wskazuje na to, że 66-krotny reprezentant Polski zajmie się swoimi projektami, czyli akademią piłkarską BVB oraz LKS-em Goczałkowice-Zdrój. Gdyby natomiast Piszczek dołączył do sztabu reprezentacji Polski, to miałby w nim odpowiadać za pracę z obrońcami.

Innym tematem, który budzi zainteresowanie w kontekście reprezentacji Polski, to kwestia psychologa w drużynie narodowej. Paweł Wilkowicz ze Sport.pl już w trakcie listopadowego zgrupowania ujawnił, że Paweł Salwin, bo o nim mowa, był jedną z tych osób, która miała wpływ na złą atmosferę w drużynie. Ostatecznie podjęto decyzję, że postać psychologa nie jest niezbędna na zgrupowaniach, gdyż piłkarze i tak korzystają ze swoich doradców, z których będą mogli nadal korzystać.

Komentarze