PZPN może zatrudnić Probierza, ciekawa perspektywa pracy dla doświadczonego trenera

Michał Probierz
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Michał Probierz

Michał Probierz według najnowszych doniesień Meczyki.pl może wkrótce wrócić do zawodu trenera. Były trener między innymi Cracovii i Bruk-Betu Termaliki ma zostać selekcjonerem młodzieżowej reprezentacji Polski U-21. Ostateczną decyzję w tej sprawie ma podjąć prezes PZPN.

  • Michał Probierz może wkrótce wrócić do zawodu trenera
  • 49-latek według Meczyki.pl ma zostać opiekunem reprezentacji Polski do lat 21
  • W szeregach młodzieżowego zespołu Biało-czerwonych grają między innymi Bartosz Białek, czy Nicola Zalewski

Probierz następca Stolarczyka?

Michał Probierz od momentu, gdy po krótkim epizodzie w Bruk-Becie Termalice, gdzie nawet nie zaliczył debiutu w roli trenera, pozostaje bez zatrudnienia. Bardzo możliwe, że wkrótce ta sytuacja ulegnie zmianie.

Doświadczony szkoleniowiec ma zostać następcą Macieja Stolarczyka w reprezentacji Polski U-21, podają Meczyki.pl. Decyzje w tej kwestii jeszcze nie zapadła, ale tajemnicą Poliszynela jest, że Probierz jest faworytem na to, aby zostać opiekunem młodzieżówki. Prezes PZPN widzi w 49-latka głównego kandydata na objęcie sterów nad Biało-czerwonymi do lat 21.

Probierz nigdy wcześniej nie miał okazji pracy na umowie z PZPN-em. Trener ma jednak bardzo bogate CV. W przeszłości prowadził takie kluby jak: Widzew Łódź, Lechię Gdańsk, Wisłę Kraków, czy Jagiellonię Białystok. Największymi sukcesami trenera są: dwa Puchary Polski, dwa Superpuchary Polski. Probierz ma też na swoim koncie wicemistrzostwo Polski.

Czytaj więcej: Probierz podjął zaskakującą decyzję, Bruk-Bet Termalica w szoku

Komentarze