Probierz wycofał się z pomysłu. “Nie chcemy robić problemów trenerom”

Michał Probierz wycofuje się z pomysłu zorganizowania zgrupowania dla polskich ligowców, które miało odbyć się w styczniu.

Michał Probierz
Obserwuj nas w
fot. Imago/Mikołaj Barbanell Na zdjęciu: Michał Probierz
  • Michał Probierz planował zorganizowanie w styczniu zgrupowania dla polskich ligowców
  • Ostatecznie wycofał się z tego pomysłu, gdyż byłby on problematyczny dla klubów
  • Sztab reprezentacji Polski uda się do krajów, w których zimą polskie kluby będą się przygotowywać do rundy wiosennej

Probierz nie zorganizuje zgrupowania

Po zakończeniu eliminacji do Mistrzostw Europy Michał Probierz udzielił wielu wywiadów. W jednym z nich zdradził, że rozważa zorganizowanie zgrupowania dla piłkarzy, którzy na co dzień grają w polskich klubach. Miałoby się to odbyć na początku roku, kiedy w Ekstraklasie i I Lidze trwają przygotowania do drugiej części sezonu.

W niedzielnym programie Liga+ Extra Probierz przyznał, że finalnie taki pomysł nie zostanie zrealizowany. Zamiast tego, sztab reprezentacji Polski uda się do krajów, w których zgrupowania przeprowadza większość polskich klubów. Tam będą trwały obserwacje ligowców.

Przemyśleliśmy to i nie chcemy robić problemów trenerom klubowym. Większość zawodników, których chciałem zobaczyć, była już w reprezentacji młodzieżowej. Niektórzy jadą do Turcji, inni do Hiszpanii. Rozmawiałem z dwoma trenerami, jak to widzą. Nie chcemy zatem sztucznie czegoś takiego szykować. My, jako sztab wybierzemy się do Turcji, by przyjrzeć się poszczególnym graczom. Chcemy się na tym skupić – wyjaśnił selekcjoner polskiej kadry.

Zobacz również: Van den Brom zrezygnowany po porażce. “Trudno zrozumieć, dlaczego tak łatwo traciliśmy bramki”

Komentarze